Billie Eilish ma power!

Urodzona pod koniec pierwszego roku XXI wieku artystka nie próżnuje i zapowiada swój kolejny album na lipiec bieżącego roku. Piosenkarka prezentuje swój trzeci singiel z nowej płyty. „Your Power” to 100% Billie Eilish w Billie Eilish.  Czy zatem krążek „Happier Than Ever” okaże się podobnym sukcesem co „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” z 2019 roku?

Billie Eilish zdradziła fanom, że 30 lipca wyjdzie jej nowa płyta. Na jej mediach społecznościowych czytamy: „To chyba moja najulubieńsza ze wszystkich rzeczy, jakie do tej pory zrobiłam i jestem podekscytowana oraz poddenerwowana. Bardzo chcę, żebyście to usłyszeli. Nawet nie wiecie, jak bardzo.”

My też nie możemy się już doczekać drugiego krążka tej artystki, zwłaszcza po przesłuchaniu jej najnowszego singla. „Your Power” wydawać się może zwykłą balladą o miłości, po zagłębieniu się jednak w tekst utworu dostrzegamy o wiele głębszą historię. Billie przestrzega w niej przed wykorzystywaniem cudzych uczuć i nadużywaniem własnej pozycji do niecnych celów. W tle przygrywa prosty i skromny akompaniament. Stłumione gitary i ledwie drzemiąca elektronika każą skupić się słuchaczowi przede wszystkim na głosie wokalistki oraz na tym, o czym śpiewa. Billie hipnotyzuje swoją barwą, niezmiennie najlepiej czuje się w śpiewaniu graniczącym z wzdychaniem, tak, jakby miało zabraknąć jej zaraz mocy, ale za to z pewnością na pełnych emocjach. Utwór wzrusza oraz skłania do refleksji.

Do kawałka powstał klimatyczny klip, który wyreżyserowała sama wokalistka. Na zdjęciach zarejestrowanych w Simi Valley w Kalifornii obok Billie pojawia się 35-kilogramowy wąż. Czego jest symbolem? Jak zinterpretować intencję artystki? Być może odpowiedzi na te pytania znajdziemy w kolejnych utworach z płyty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

„To jedna z moich ulubionych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałam. Odsłaniam bardzo osobistą część siebie, publikując ten utwór, bo jest on naprawdę bliski mojemu sercu. „Your Power” opowiada o wielu różnych sytuacjach, których doświadczyliśmy lub które sami przeżyliśmy. Mam nadzieję, że ta piosenka zainspiruje zmiany. Staraj się nie nadużywać swojej mocy” – napisała na swoim profilu na Instagramie Billie Eilish.

Premiera „Happier Than Ever” jest zaplanowana na połowę wakacji. Podobnie jak w przypadku debiutu, nowy album został w całości napisany i wyprodukowany przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, bez udziału innych tekściarzy, kompozytorów czy producentów. Na trwający blisko godzinę materiał złoży się aż 16 utworów: „Getting Older”, „I Didn’t Change My Number”, „Billie Bossa Nova”, „My Future”, „Oxytocin”, „Goldwing”, „Lost Cause”, „Halley’s Comet”, „Not My Responsibility”, „Overheated”, „Everybody Dies”, „Your Power”, „NDA”, „Therefore I Am”, „Happier Than Ever” oraz „Male Fantasy”. Zapowiada się naprawdę ciekawie.


Autor: Aleksandra Stefanowicz

Zdjęcia: Instagram

Aleksandra Stefanowicz

Kinomanka i melomanka w jednym. Zapalona globtroterka oraz koncertoholiczka. Zdecydowanie fanka polskiej kultury. Marzycielka, która chce zwiedzić każdy kraj świata z flagą Polski na plecach. Ponadto nie poruszam się w sposób normalny, tylko zawsze taneczny. Optymizm górą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *