Body positive — zaakceptuj siebie!

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet jest świadomych wpływu, jaki media i społeczeństwo mają na ich postrzeganie ciała. Body positive, czyli ruch, który promuje akceptację i pozytywne podejście do swojego ciała, stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Celem tego ruchu jest odrzucenie standardów urody narzuconych przez media i zastąpienie ich ideą, że każde ciało jest piękne i warto je szanować. Jak zaakceptować siebie i stać się ciałopozytywną? 

Każda kobieta usłyszała choć raz w życiu nieprzychylny komentarz dotyczący własnego wyglądu. Co możemy usłyszeć na nasz temat?

„Za gruba do noszenia obcisłych rzeczy, bo przecież jej wszystko się wylewa.” „Ona jest za chuda na takie ubrania. Co chce przez to pokazać? Jest szkieletem i deską, nie ma nic do wyeksponowania.” „Ona ma ładną twarz, ale grube uda i rozlewa jej się tłuszcz, gdy założy spodnie z wysokim stanem.” „Widziałaś jej nowe zdjęcie? Ta to ma dopiero rozbudowane mięśnie. Wygląda jak facet.” „Jakie ona ma rozstępy i cellulit.” „Ja to bym się wstydziła pokazywać tak nieidealne ciało w sieci.” – Te okrutne opinie nie tylko padają od mężczyzn, którzy wiecznie nas oceniają, ale i od kobiet.

Pamiętam moment, w którym to Instagram zrobił duży krok do przodu. Wraz z rozwojem aplikacji zaobserwowałam trend na tworzenie swojej marki osobistej. Użytkownicy dodawali jak najczęściej ładne, wykadrowane zdjęcia na Instagram’a, zbierali obserwatorów, a marki zaczynały się do nich odzywać i oferować współprace barterowe.

Co przedstawiały te zdjęcia? Najczęściej piękne, idealne kobiety w perfekcyjnym makijażu i obcisłych ubraniach, które podkreślały ich piękną sylwetkę. Efektem tego zjawiska było to, że wiele kobiet, ale i młodych dziewczynek zaczęło popadać w kompleksy. Zapomniano, że to co jest przedstawione w aplikacji, to wykreowana rzeczywistość.

Po tych kilku latach przełomowego rozwoju Instagram’a doszliśmy do momentu, w którym to najbardziej pożądanym trendem jest bycie sobą.

Czym jest body positive?

Body positive to ruch, który stawia na zaakceptowanie swojego ciała, takim jakim jest. Nie wstydzimy się swoich kompleksów, a wręcz przeciwnie – pokazujemy je światu.  Cieszymy się ze szczegółów naszego wyglądu, które stają się wyróżnieniem na tle innych.

Świat mody także zrobił krok ku lepszej rzeczywistości. Na pokazach nie tylko zobaczymy wysokie, szczupłe modelki ale też i te plus size. Sieciówki już jakiś czas temu zaczęły wprowadzać i promować do swoich kolekcji ubrania dla kobiet o większych wymiarach. Piękno kobiet nie kończy się na rozmiarze XS.

Zaakceptuj siebie i przestań oceniać innych.

Kilka rad, które pozwolą Wam zaakceptować piękno, które jest w Was ukryte:

  1. Ogranicz przeglądanie Social Mediów.
  2. Przejmij kontrolę nad swoimi myślami.
  3. Zamień kompleksy w element wyróżniający Cię od reszty.
  4. To, że Ty źle siebie postrzegasz, nie oznacza, że inni również.
  5. Popracuj nad swoim samopoczuciem, podejmując się nowej aktywności fizycznej.

Zapamiętaj, że jesteś idealna w każdej postaci, w każdej wadze, w każdym ubraniu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *