Dni Fantastyki 2021

Właśnie zakończyła się najstarsza impreza fantastycznego Dolnego Śląska, a mianowicie Dni Fantastyki. Przez trzy dni na zainteresowanych czekały liczne prelekcje, pokazy, konkursy oraz świetne belgijskie frytki. Miłośnicy fantastyki z całego kraju od 20 sierpnia do 22 sierpnia 2021 roku mogli świetnie się bawić w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu Leśnicy.

20 sierpnia

Dni Fantastyki rozpoczęły się w piątek. Mimo niesprzyjającej pogody Centrum Kultury Zamek ugościło mnóstwo osób. Osobiście byłam na jednej prelekcji. „Dwa lata później. Dlaczego finałowy sezon Gry o Tron zawiódł fanów?” Odpowiedzi na to pytanie starali się udzielić Grzegorz i Krzysztof Garbacikowie z kanału 300kultura.
Jeśli sami chcecie się  dowiedzieć, dlaczego 8 sezon GoT nie był taki, jakiego się spodziewaliśmy, polecam filmy z wcześniej wspomnianego kanału.

 

21 sierpnia

W sobotę również byłam na jednej prelekcji. Tym razem były to „Niewyjaśnione zbrodnie”. Wykład poprowadzili twórcy kanału MysteryTV. Przedstawione zostały 3 niewyjaśnione zbrodnie, w tym sprawa Madeleine McCann.
Co więcej, dowiedziałam się, że aktualnie ekipa kanału publikuje historie grozy, które nadsyłają widzowie.  Oczywiście, jeśli jesteście zainteresowani taką tematyką, więcej informacji znajdziecie na kanale MysteryTV.

 

22 sierpnia

W niedzielę, czyli ostatni dzień imprezy byłam na prelekcji „Dlaczego zło nas fascynuje?”, którą poprowadziła Patrycja Baut. Oczywiście, jeśli chcielibyście zgłębić wiedzę na ten temat możecie zajrzeć do książki „Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje?” Borwina Bandelowa.

Jak widać oprócz tematów fantastycznych, pojawiły się również tematy związane z nauką, popkulturą, a także grami, serialami czy literaturą. Dni Fantastyki można podsumować zdaniem „Dla każdego coś fajnego”.


Autor: Aleksandra Desperak
Zdjęcia: archiwum prywatne

Aleksandra Desperak

Zwykła dziewczyna - miłośniczka zwierząt, wegetarianka, z dystansem do siebie. Bezkompromisowa, jeśli chodzi o krzywdę ludzi, zwierząt, przyrody. Ostatnio odkryła w sobie pierwiastek ogrodniczy. Pierwiastek kulinarny odkrywa powoli, ze względu na bezpieczeństwo rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *