Epic Games Store w 2022 r. – kolejne gry za darmo, ale to nie wszystko

Gry za darmo. Albo nie – dobre gry za darmo. Albo jeszcze lepiej – dobre gry za darmo, co tydzień i przez cały rok. To dopiero przyciąga uwagę.

Początki firmy

Epic Games to firma odpowiedzialna m. in. za stworzenie silnika graficznego „Unreal Engine” czy wyprodukowanie „Fortnite Battle Royale”. To bardzo popularna i darmowa gra, wydana w 2017 r. Oba projekty przyczyniły się do znacznego zwiększenia się kapitału obracanego przez firmę. Zainwestowano go w stworzenie platformy cyfrowej dystrybucji gier – Epic Games Store. EGS jest dostępne od grudnia 2018 r.

A mówią, że nie ma nic za darmo…

Od początku funkcjonowania Epic Games Store, firma zdecydowała się na regularne udostępnianie wybranych gier za darmo. Każdy, kto założył darmowe konto, mógł brać udział w rozdawnictwie. Jak możemy przeczytać w przeglądach lat 2020 i 2021 na stronie sklepu, przez dwa lata mieliśmy ponad 190 okazji na odebranie darmowej produkcji. Różnorodnych tytułów było trochę mniej, ponieważ kilka z nich się powtórzyło.

Łącznie użytkownicy mogli zgarnąć gry o wartości ponad 4 tys. dolarów. Rozdawnictwo na tak wielką skalę w branży gier wideo było (i wciąż jest) czymś dotychczas niespotykanym.

Mają rozmach

Epic Games Store wie, co tygryski lubią najbardziej. Obok mniejszych produkcji i gier niezależnych, niejednokrotnie udostępniono także hity dużych wydawców. „Sid Meier’s Civilization VI”, „Control” czy „Grand Theft Auto V” to tylko wybrane przykłady takich właśnie hitów.

Plany na rok 2022

Jakie są plany na ten rok? Rozwój. Oprócz tego, że Epic Games potwierdziło kontynuowanie akcji z darmowymi grami rozdawanymi co tydzień, czekają nas też nowości. Twórcy planują stale rozwijać system osiągnięć, rozbudowywać możliwości interakcji między użytkownikami czy dodać kanały komunikacji między wydawcami a graczami. Co prawda, Epic Games Store jeszcze daleko do funkcjonalności Steama. Jednak jest to platforma rozwijana konsekwentnie, acz powoli.


Autor: Mikołaj Świdziński

Zdjęcie: Fortnite press kit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *