Gdzie we Wrocławiu spędzić czas – studencka kieszeń

Każdy student kiedyś musi odpocząć od nauki, ale przy obecnej inflacji, patrząc na te ceny, aż się odechciewa gdziekolwiek iść. Dlatego zapraszam do zapoznania się z moimi, przystępnymi cenowo, miejscami, gdzie spędzisz świetnie czas z przyjaciółmi.

CYBERMACHINA

To miejsce dla miłośników gier planszowych, karcianych, jak i video. Lokal znajduje się przy ulicy Szczytnickiej 52, a dojazd tam jest bezproblemowy i możliwy z każdego zakątka Wrocławia. W Cybermachinie można spotkać się ze znajomymi i spędzić nawet kilka dobrych godzin, grając w gry, które oferuje lokal (lub też przynieść swoje). Oferta gier jest niesamowicie szeroka, znajdziemy tam zarówno gry klasyczne, jak i takie, o których nigdy nie słyszeliśmy. W tym miejscu oprócz możliwości grania w gry różnego rodzaju, mamy także możliwość zakupienia przekąsek takich jak nachosy, popcorn czy paluszki, ale też napojów alkoholowych. Ceny są bardzo przystępne, wręcz idealne na studencką kieszeń.

BARY Z KARAOKE

Dla tych, co lubią pośpiewać albo chociaż posłuchać innych, bary z ofertą karaoke są świetną alternatywą. We Wrocławiu mamy kilka takich miejsc, w których organizowane są wieczorki karaoke za darmo. Miejsca takie jak HAH Surowiec czy Lewitacja na swoich social media zawsze, podają informacje o takim wydarzeniu, które jest co tydzień, więc nie martwcie się, jeśli akurat w tym tygodniu nie będziecie mieć czasu. Warto śledzić ich portale społecznościowe i informacje o wydarzeniach, ponieważ informują nas nie tylko, kiedy i o której zacznie się impreza, ale bardzo często są też pokazane aktualne promocje na barze.

BARY STUDENCKIE

Dla tych bardziej imprezowych, co lubią posiedzieć ze znajomymi przy dobrym drinku lub zimnym piwku, przedstawię puby, w których ceny są atrakcyjne dla tych, co nie chcą wydawać za dużo.

Pierwszym takim miejscem jest pub Przybij Piątaka, choć myślę, że większość z was już o tym wie. We Wrocławiu znajdują się aż trzy lokale. Znajdziemy je: przy ulicy Jana Ewangelisty Purkyniego 1, Kazimierza Wielkiego 49 i Szajnochy 11. Lokal posiada wyjątkowo niskie ceny, nie tracąc tym na jakości usługi. W lokalu mamy możliwość nie tylko zamówić alkohol, ale również przekąski takie jak chipsy, precelki czy nawet tosty na ciepło.

Drugim jest Pub Studencki Przekręt znajdujący się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 1. Lokal znajduje się na piętrze i wyróżnia się klimatycznym wnętrzem. W środku znajdziemy stoliki i wygodne kanapy do pogadania ze znajomymi, a jak znudzi nam się siedzenie, można wejść na parkiet i potańczyć. W pubie jest również możliwość zagrania w piłkarzyki, a atutem dla osób palących wyroby tytoniowe zdecydowanie może być osobne, zamykane pomieszczenie, które służy jako palarnia, dzięki czemu nie trzeba się ubierać i schodzić na dwór.

Kolejnymi propozycjami są shot bary takie jak: Czupito przy Ruskiej 8/9, Disparo Shot Bar przy ulicy Rynek Ratusz 15/1b a zaraz obok znajduje się Chicas & Gorillas. Wszystkie te miejsca mają szeroki wybór trunków od tych słabych do tych mocnych w niskich cenach – ceny zaczynają się o 5 złotych!

MIEJSCA, GDZIE WARTO UDAĆ SIĘ Z GRUPĄ ZNAJOMYCH

Planując wyjście z grupą znajomych, możemy zaplanować kręgle czy bilard, ale przedstawię wam – według mnie – ciekawsze propozycje.

ESCAPE ROOM

Escape room to miejsce, gdzie zostajemy zamknięci w pomieszczeniu z zagadkami, a naszym celem jest opuszczenie pokoju przed upływem wskazanego czasu. Rozwiązując zagadki ze znajomymi, na pewno będziecie się dużo śmiać. We Wrocławiu znajduje się dużo miejsc z różnorodnymi ofertami pokoi, a cena za jednego gracza (w zależności od liczby osób) waha się od 20 zł do 80 zł.

PIXEL XL

Miejsce, w którym nie zabraknie wam śmiechu. Lokal znajduje się na Świdnickiej 12. Pixel Xl to miejsce z interaktywną zabawą, gracze mogą sprawdzić się na kilku polach: sprawnościowym, logicznym oraz pamięciowym. Jest to świeżość, jeśli chodzi o takie miejsca we Wrocławiu, bo czegoś takiego jeszcze nie było. Ceny wahają się od 20 zł do 40 zł za osobę. W lokalu jest również dostępny bar z przekąskami i napojami, więc po zabawie można się odprężyć.

QUIZ GAME

Quiz Game to miejsce niczym z teleturnieju. Mamy tu okazję rywalizować ze znajomymi w różnych kategoriach takich jak: potęga umysłu, łowcy liter, złoty strzał, jak i nuta dźwięku. Cała rozgrywka trwa godzinę i mamy do dyspozycji wirtualnego prowadzącego, co potęguje nastrój i sprawia, że czujemy się jak w najprawdziwszym teleturnieju. Cena takiej przyjemności jest już trochę wyższa, bo zaczyna się od 59 zł za osobę. Quiz Game mieści się na Placu Solnym 6-7/1

Dajcie znać, gdzie byliście albo wskażcie jakieś miejsca, o których nie wspominała

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *