#hot16challenge2 prosto z wrocławskich ulic

„Gorące szesnastki” zawładnęły muzyczną sceną i kartą „Na czasie” portalu YouTube. Przedstawiciele różnych dyscyplin, w ramach wyzwania, wrzucili do sieci własne zwrotki. Do grona uczestników zalicza się m.in. Rafał Brzozowski, Marcin Najman i Janusz Korwin-Mikke. Nietrudno dostrzec barwną mieszankę postaci, które przyłączyły się do akcji, zapoczątkowanej przez rapera Solara. Jakie zwrotki nagrali reprezentanci Wrocławia?

Prezydent  miasta Jacek Sutryk

To przekaz prosto z serca – kocham to miasto – te słowa zarysowują główną myśl zwrotki włodarza miasta. Prezydent opisuje piękno Wrocławia, cieszy się, że w nim mieszka, jest dumny z sukcesów, a także z możliwości  jego reprezentowania. Na końcu „szesnastki” przytoczył słowa, które pojawiły się na płycie „Romantic Psycho”: Życie piękne jest jak Wrocław, rację ma Quebonafide. Nie zabrakło również nawiązania do poznańskiego rapera – Pei – „Prezydent Wrocławia – niejedno was zaskoczy. Hejterom mówię pas, basta politycy – dla mnie liczy się szacunek ludzi ulicy”.

Prezydent został wywołany przez L.U.C.-a. Artysta stworzył też bit, do którego rapuje Sutryk.

Do dalszej zabawy nominowani zostali:

– Olaf Lubaszenko
– Kasia Zielińska
– Sebastian Mila – były piłkarz Śląska Wrocław, który zdobył ze Śląskiem Mistrzostwo Polski
– KrzyKaśki  – zespół chorągwi Dolnośląskiej ZHP
– Olga Chrebor – pełnomocniczka prezydenta Wrocławia ds. Mieszkańców Pochodzenia Ukraińskiego

Prezes MPK Krzysztof Balawejder

Wykon ten dedykuję wszystkim pracownikom wrocławskiego MPK i pogotowia ratunkowego. Robicie świetną robotę! – tymi słowami Krzysztof Balawejder rozpoczął zwrotkę w ramach akcji #hot16challenge2. Oprócz niego, w nagranym utworze, udziela się 3 pracowników MPK. Opisują podejmowane działania renowacyjne, np. TORYwolucję czy zakup nowego taboru, a także zachęcają do korzystania z ich usług.

Wideo kończy się dwuwersem prezesa: Nasze MPK to mój cały świat!

Do podjęcia wyzwania zostały nominowane następujące osoby:

– ks. Rafał Kowalski – rzecznik archidiecezji wrocławskiej
– Franek Broda – siostrzeniec premiera
– Arkadiusz Franas – redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”

Królik Karlos

To hot16challenge, lecimy z tym na całe 71 – nie bez powodu takim wyrażeniem posłużył się Królik w swojej zwrotce. Właściwie od niego zaczęła się nitka kolejnych nominacji, które trafiały do reprezentantów Dolnego Śląska.

Królik jest założycielem „Jaraj Label” – wrocławskiego składu, który zajmuje się też produkcją odzieży. Znany jest ze współpracy z White House oraz Opiatem, u którego zrealizował „szesnastkę”.

Kazior! Nominując mnie, nominujesz Wrocław – jak obiecał, tak zrobił.

– BLASQ
– WB Motyv
– Mixo OV
– Hemo
– Civis
– Kamrat
– Jackson LS

BLASQ

Nominowany przez Królika, nagrał zwrotkę najbardziej polityczną ze wszystkich wymienionych. W „szesnastce” wyraża niezgodę na obecną sytuację w Polsce, wyraźnie deklaruje swoje stanowisko. Były członek „Fatum Crew” nawinął do bitu wyprodukowanego przez L.A. ze składu White House.

Na co dzień można go spotkać w High Five Shop w Feniksie w rynku.

Nominowani:

– Winyla Trzaski
– Ras Luta
– Pork Pores Porkinson
– L.A. White House
– Kruku
– Mistik

SwójCzłowiek

Jeżeli zastanawiacie się, jak wykorzystać czas w kwarantannie domowej, warto zwrócić uwagę na „szesnastkę” przedstawiciela wrocławskiego podziemia.
Masę hot16 chyba pisał Ricky Gervais
After Life – bo mam mieszankę śmiechu i łez – to tylko jeden z niewielu seriali, które wspomina raper w swojej zwrotce. Pojawiają się nawiązania do „Bad Boya” Patryka Vegi, „Ricka i Morty’ego”, „Mesjasza”, „Paradise P.D.” oraz „Wiedźmina”: Dobrze wiem, po co stanąłem za majkiem
by siedziało ci w bani jakbym na drugie miał Jaskier.
Wszystkie pozycje promowane są przez serwis Netflix.

SwójCzłowiek, realizując zwrotkę w studiu wrocławskiego producenta GPD, nominował następujących wykonawców:

– Wójpę
– Rewusa
– Pjentaka
– OzM-a
– EsZeta (Patokalipsa)
– Piotrka Warwarczyna
– Mac Lethala

Zdechły Osa

Najbardziej znaną postacią dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, powinien być właśnie on. Jego pseudonim napisany jest na paru ławkach w sali Wielkiej Zachodniej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Udzielił się też w remixie utworu „Gorzka woda” Pezeta.

Oprócz tego, że nie do końca potrafił wyliczyć, ile wersów ma jego zwrotka: 16 linijek nawet nie wiem, czy to tyle,
od zawsze ledwo żyję, no to zdechły mam na ksywie, nie nominował nikogo do dalszej zabawy.

Piorun i Dario

Warto pamiętać również o postaci związanej  z serialem „Ślepnąc od świateł”, który został nominowany przez Jana-rapowanie. W rolę rapera wcielił się, pochodzący z Wrocławia, reżyser serialu Krzysztof Skonieczny. „Szesnastkę” nagrał z serialowym Dariem, którego zagrał Jan Frycz. Za bit do utworu odpowiedzialny jest Louis Villain. W niecały tydzień video osiągnęło ponad 2 miliony wyświetleń.

#Hot16Challenge2 to wyzwanie, które polega na nagraniu 16-wersowego utworu i nominowaniu kolejnych osób do zrobienia tego samego. Nominowani mają 72 godziny na podjęcie wyzwania. Wraz z akcją ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z COVID-19.  Nowych zwrotek, które pojawiają się w Internecie, nie sposób zebrać w jednym artykule. Siatka kolejnych nominacji rośnie w zawrotnym tempie.

W chwili pisania tego tekstu na stronie siepomaga.pl kwota przekroczyła 2 641 088,55 zł. Pamiętaj, że i Ty możesz pomóc!

Jeśli chcesz być na bieżąco, zajrzyj na hot16challenge.network/

Autor: Aleksandra Orłowska