Instagram dla lepszego życia

Instagram wciąż kojarzy się z idealnymi ciałami, idealnym życiem, wiecznym szczęściem i… photoshopem. Rzeczywistość wykreowana przez te media od lat wpędza ludzi w kompleksy, obniża poczucie własnej wartości oraz sprawia, że jego użytkowniczki/cy czują się niewystarczający. Jednak, aby tego uniknąć, należy korzystać z tego serwisu w sposób świadomy i dobierać do siebie treści, które nie będą codziennie psuły nam humoru, a wręcz przeciwnie. Chciałabym polecić kilka instagramowych kont, które każdemu dodadzą zarówno trochę pozytywnej energii i wiary w ludzkość, jak i czegoś nauczą.

@kasia_coztymseksem

Na początek Królowa polskiego InstagramaKasia Koczułap. Kasia od 2018 jest edukatorką seksualną na tej platformie. O seksie i seksualności uczy bez tabu, bez wykluczania. To urodzona wojowniczka, aktywistka, jakich mało. Bardzo cenię jej działalność w internecie oraz jej odwagę i determinację w nieustannym edukowaniu siebie i innych.

Profil Kasi to głównie, jak sama nazwa wskazuje, edukacja seksualna. Edukacja, jakiej brakuje w polskich szkołach i domach. To bezpieczne miejsce dla osób w każdym (!) wieku i osób każdej płci. Kasia uczy jak rozmawiać o seksie, normalizuje tę przestrzeń w życiu każdego człowieka, obala przeróżne mity. Na co dzień prowadzi kursy i szkolenia w tym zakresie (obecnie online), a w 2020 roku premierę miała autorska aplikacja Kasi o nazwie „Co z tym seksem?”. Aplikacja zawiera już kilka kursów, płatnych oraz bezpłatnych, które są niejako wprowadzeniem do edukacji seksualnej.

Oprócz edukacji, na profilu pokazuje również jak podróżuje oraz jak się odżywia, dzieli się codziennymi inspiracjami. Więcej o autorce można dowiedzieć się z zapisanej relacji na Instagramie, zatytułowanej „ZACZNIJ TU”.

 

 

@crueltyfreeann

To konto to chyba moje największe odkrycie. Anię i jej rodzinę poznałam przez przypadek, gdy przeglądając TikToka trafiłam na historię o ich niepełnosprawnej córce – Amelce. W końcu wylądowałam u niej na Instagramie i się zakochałam! Przede wszystkim, Ania to wulkan pozytywnej energii, którą każdego dnia przekazuje swoim obserwatorom. Ania oraz jej partner, Denis, pokazują ich codzienne życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Amelka ma obecnie 6 lat. Urodziła się z artrogrypozą (wrodzoną sztywnością stawów), przez co potrzebuje codziennej rehabilitacji. Poprzez pokazywanie swojego życia bez upiększania, para stara się normalizować i oswajać niepełnosprawność. Przekonuje, że nie można się tego bać, oraz że niepełnosprawność nie ogranicza i nie wyklucza z normalnego życia.

Ania oprócz życia z Amelką pokazuje również inne aspekty ich codzienności. Dzieli się swoją wegańską dietą, która znacznie polepszyła komfort życia rodziny. W internecie można zakupić jej ebooki z wegańskimi, bardzo prostymi i szybkimi przepisami na wiele posiłków od śniadań, przez obiady, aż po słodycze. Promuje również produkty cruelty free (nie testowane na zwierzętach), kupując wegańskie kosmetyki oraz ubrania z organicznej bawełny.

Ania, Denis i Amelka to osoby naprawdę warte poznania i śledzenia w internecie. Pokazują, że nie należy nigdy się poddawać oraz że nasze zdrowie i życie zależy tylko od naszych wyborów.

 

 

@wielorazowka

„Wielorazówka” to polska rodzinna firma zero-waste, która działa od 2018 roku. Jej celem jest szerzenie świadomości na temat plastiku w naszym życiu, i dlatego w swoim asortymencie ma już niemal tysiąc produktów, które pozwolą ograniczyć jego zużycie. Zaczęli od szycia lnianych woreczków na warzywa lub pieczywo, którymi można zastąpić jednorazowe siatki w marketach. Z czasem ilość produktów powiększyła się o myjki konopne oraz wielorazowe waciki do demakijażu. Dziś w sklepie internetowym można kupić również kosmetyki zero-waste takie jak szampony i odżywki w kostce lub inne produkty pielęgnacyjne pakowane w szklane słoiczki. Od niedawna na stronie znajdują się także majtki z organicznej bawełny.

„Chcę ciągle powiększać nasz asortyment tak, żebyśmy byli sklepem, gdzie możesz kupić wszystko, co potrzebne jest do ograniczenia zbędnego plastiku w swoim życiu…” – Marta Konopka, prowadząca konto @wielorazowka na Instagramie

Wszystkie produkty szyte są w Polsce, jest to etyczna firma, współpracująca z lokalnymi producentami. Życie zero-waste staje się w Polsce coraz bardziej popularne i dostępne dla coraz większego grona ludzi. Mam nadzieję, że już niedługo życie bez plastiku stanie normą, a nie tylko modą…

 

Martyna Borowiec

Lubię K-pop i kino grozy. Chcę się tu dzielić wszystkim, co wpadnie mi w ręce. Trochę na poważnie, a trochę z przymrużeniem oka ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *