MOBILNY USOS – OCENA APLIKACJI NA IOS

Stało się! Aplikacja USOS jest dostępna w AppStore od kilku dni. Od teraz użytkownicy telefonów iPhone mogą mieć pod ręką aktualności, oceny i wiele innych. Jak sprawuje się aplikacja? Czy jest warta pobrania? Przeczytajcie sami!

CO WIDZIMY JAKO PIERWSZE?

Po zalogowaniu się do aplikacji USOS pierwsze, co widzimy, to nasze imię i nazwisko oraz zdjęcie. Początkowo wystraszyłam się, że moje koszmarne zdjęcie legitymacyjne będzie widoczne na pierwszej stronie na zawsze. Otóż nie! Warto zajrzeć w Ustawienia. A tam wystarczy zaznaczyć opcję „Nie pokazuj mojego wizerunku” i gotowe!

Skoro już jesteśmy w Ustawieniach, co się tam znajduje?
Opcja przesyłania danych o awariach. Jeśli włączymy tę opcję, błędy w aplikacji będą szybciej usuwane.
Blokada aplikacji, jeśli nie chcemy, żeby ktoś zaglądał nam w USOS, zaznaczamy ją i jesteśmy bezpieczni!

OCENY, GRUPY ZAJĘCIOWE, PLAN ZAJĘĆ

Bardzo dobrze wyglądającą sekcją są Oceny. Po kliknięciu widoczne są wszystkie nasze dotychczasowe stopnie. Co więcej, można je rozwinąć. Widzimy wtedy kilka informacji. Kiedy wprowadzono ocenę, kto ją wystawił oraz wykres. Z wykresu możemy dowiedzieć się w procentach, jaka część naszego roku otrzymała taką samą ocenę.

Kolejna sekcja, którą możemy zobaczyć, to Grupy zajęciowe. Po wejściu w tę opcję widzimy wszystkie grupy, do których jesteśmy (i byliśmy) przypisani. Z kolei jak wejdziemy w konkretną grupę, możemy zobaczyć, z kim do niej uczęszczamy – dostępna jest lista uczestników wraz z ich zdjęciami.
Ta opcja będzie na pewno przydatna przyszłym pierwszorocznym, którzy będą mogli przyjrzeć się swoim kolegom z grup jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Plan zajęć jest i jednocześnie go nie ma. Nie wszystkie kierunki mają plan zajęć dostępny na USOS. Mimo tego opcja jest dostępna w aplikacji – warto ją uzupełnić! (Drobna sugestia).

KALENDARZ AKADEMICKI

Zdecydowanie moja ulubiona opcja. Można w kilka sekund zobaczyć, kiedy będziemy mieli wolne, kiedy odbędzie się sesja oraz do kiedy trwają podpięcia.
Ogromną zaletą są ikonki symbolizujące konkretne wydarzenia.
Człowieczek na leżaku – wolne. Flaga – dzień wolny ustawowo. Spinacz do papieru – podpięcia. Kartka i długopis – sesja.

CO JESZCZE W APLIKACJI?

W Mobilnym USOS-ie znajdują się opcje takie jak USOSmail – szybkie wysyłanie wiadomości m.in. do wykładowców, studentów, grup.
Przydatne informacje: Historia Uniwersytetu w przyjemnej szacie graficznej, Przewodnik dla pierwszorocznych, czyli wszystko, co powinni wiedzieć przyszli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyjazdy zagraniczne, czyli wszystko o programie ERASMUS.
Mapa – wykaz m.in. instytutów, wydziałów, bibliotek wraz z adresami i wyznaczeniem trasy.

 

mLegitymacja

Studenci studiów I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich mogą pobrać na telefon mLegitymację. Jest ona dostępna w aplikacji mObywatel. Aby dostać mLegitymację należy ją najpierw zamówić – opcja ta dostępna jest w Mobilnym USOS-ie w zakładce mLegitymacja.
Niedawno w aplikacji USOS pojawił się komunikat o przedłużeniu ważności studenckich legitymacji – są ważne do 31 października 2021 roku!

PODSUMOWANIE

Aplikacja USOS na IOS sprawuje się bardzo dobrze. Jest lepsza w obsłudze w porównaniu z USOS-em w przeglądarce. Mankamentem jest brak planu zajęć, jednak nie jest to wada aplikacji, a brak dostępnego planu w systemie USOS dla niektórych kierunków. Zdecydowanie warto pobrać!


Autor: Aleksandra Desperak
Zdjęcia: archiwum prywatne – zdjęcia ekranu aplikacji USOS UWR

Aleksandra Desperak

Zwykła dziewczyna - miłośniczka zwierząt, wegetarianka, z dystansem do siebie. Bezkompromisowa, jeśli chodzi o krzywdę ludzi, zwierząt, przyrody. Ostatnio odkryła w sobie pierwiastek ogrodniczy. Pierwiastek kulinarny odkrywa powoli, ze względu na bezpieczeństwo rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *