MyOla – mobilna przyjaciółka kobiet

Współczesny świat jest ściśle połączony z wirtualną rzeczywistością. To, czego nie uda nam się znaleźć w realu, często odnajdujemy online. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje w Internecie rozwiązań dla swoich codziennych problemów. Kłopoty w pracy, złamane serce, nadmiar obowiązków czy znienawidzone kompleksy – aplikacja MyOla przychodzi na ratunek kobietom.

#JestemTuDlaCiebie, czyli przewodnie hasło aplikacji, jest idealnym odwzorowaniem głównej idei towarzyszącej jej twórcom. MyOla powstała jako odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet dzięki działaniom Fundacji Sukces Pisany Szminką we współpracy z Coca-Cola. „Wirtualna przyjaciółka” to pierwsze tego rodzaju narzędzie wspomagające rozwój osobisty oraz zawodowy na polskim rynku.

Przeciętny człowiek, pragnąc pozostać w stałym kontakcie z otoczeniem,  sprawdza swój telefon co pół godziny. Internet to niewątpliwie popularne źródło rozrywki. W końcu kto z nas nie lubi przenieść się do serialowego świata czy  przyglądać się cudzemu życiu w mediach społecznościowych? Jednak twórcy MyOla postanowili zawalczyć o lepsze wykorzystanie wirtualnego wymiaru. Współczesne media dostarczają nam wiele propozycji potencjalnego relaksu. Zabawny serial, piękne zdjęcia gwiazd oraz rozmaite gry mają zapewnić miłe chwile, które pozwolą nam zapomnieć o codziennych stresach. Pomimo wszystkich plusów tych rozwiązań, nie są one w stanie zapewnić „prawdziwego” relaksu czy wsparcia w rozwiązywaniu problemów.

Z pomocą wkracza aplikacja MyOla, która pełni jednocześnie rolę przyjaciółki, doradcy oraz motywatora. Ponadto w zależności od nastroju użytkowniczek potrafi zapewnić odpowiedni relaks oraz rozrywkę. Pomysłodawczyni aplikacji oraz prezes Fundacji Sukcesu Pisanego SzminkąOlga Kozierowska – podkreśla, że jej głównym celem jest po prostu budowanie lepszego życia i wzmacnianie zadowolenia poprzez umożliwianie osiągnięcia upragnionej wizji rzeczywistości. MyOla pomaga walczyć kobietom z ich słabościami oraz problemami. Oprócz wielowymiarowego wsparcia, „wirtualna przyjaciółka” uczy, jak odpowiednio wyrażać siebie oraz swoje potrzeby.

Aplikacja dzieli się na cztery kategorie: Ja, Związek, Rodzina oraz Kariera. W każdej z nich znajdują się nagrania, w których przyjemny głos wyjaśnia najważniejsze zagadnienia. MyOla zawiera wiele rozmów z ekspertami oraz psychologami, dzięki czemu dostarcza wiarygodnych informacji oraz wskazówek bez względu na rodzaj problemu. Zamieszczone wypowiedzi specjalistów mają być inspiracją oraz motywacją dla kobiet, które każdego dnia zmagają się z tysiącem spraw. W kategorii Związek znajdziemy na przykład wskazówki, jak nie zatracić siebie, budując nową relację oraz jak zaufać drugiej połówce. W zakładce Kariera możemy posłuchać wypowiedzi mentorów biznesu oraz dowiedzieć się, jak radzić sobie z presją pracy.

Jednak MyOla to nie tylko wsparcie w formie rozmów i podcastów, „wirtualna przyjaciółka” daje nam jeszcze więcej. Aplikacja zawiera zestaw ćwiczeń oddechowych oraz medytacji, które pomagają rozładować stres oraz odzyskać spokój w podbramkowych momentach. Tym samym użytkowniczki zyskują cenną samokontrolę oraz zaczynają lepiej rozumieć swoje emocje.

MyOla służy wsparciem w różnych sytuacjach kryzysowych. Bezsilność, trudne chwile, silny smutek – czas na koło ratunkowe Oli. Po uruchomieniu tej opcji aplikacja dokładnie pokieruje, co robić , gdy odczuwa się daną emocję oraz wskaże możliwe rozwiązania problemu. Otrzymane wsparcie sprawia więc, że użytkowniczki nawet w ciężkich chwilach czują się wysłuchane oraz bezpieczne.

Nasze otoczenie dostarcza wielu stresów. Niekończąca się presja bycia lepszym, piękniejszym czy bogatszym, sprawia, że każdego dnia zmagamy się z tysiącem problemów, które coraz częściej uniemożliwiają nam skupienie się na tym, co jest naprawdę ważne. MyOla przychodzi więc z pomocą, dając każdemu z nas ciepłą, inteligentną oraz pomocną przyjaciółkę, która zawsze „ Jest Tu Dla Ciebie”.


Autor: Oliwia Józefowiak

Zdjęcie: Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *