Porażka polskich szczypiornistów z Hiszpanami

W 1. kolejce, drugiej fazy mistrzostw świata w piłkę ręczną, polscy zawodnicy zmierzyli się z Hiszpanami. Niestety, mimo przebłysków w grze, nie udało nam się wywalczyć chociaż remisu. Tym samym ta porażka ostatecznie przekreśliła nasze szanse na awans do ćwierćfinału MŚ.

fot. Paweł Bejnarowicz

Porażka polskich szczypiornistów z Hiszpanami

Mecz z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego był dla naszej drużyny meczem ostatniej szansy. Przez dwie porażki, jakich doznaliśmy w pierwszej rundzie z Francją i Słowenią, przystępowaliśmy do kolejnej fazy z 0 punktów na koncie. To powodowało, że musieliśmy wygrać wszystkie pozostałe mecze, aby pozostawić sobie nadzieję na ćwierćfinał.

Niestety, pierwszy przeciwnik, który stanął nam drodze, okazał się zbyt silny. Hiszpania to niezwykle doświadczona i zgrana  drużyna. Pomimo wielu dobrych momentów w grze naszych piłkarzy ręcznych, zdarzały się też przestoje, które rywal skrzętnie wykorzystywał.

Jak zwykle zawiodły gra w przewadze oraz wykorzystywanie rzutów karnych.

Ostatecznie Hiszpania pokonała Polskę 27:23. Ta czterobramkowa różnica odzwierciedla to, jak wyrafinowanym zespołem jest Hiszpania. Nie dała nam wyjść na prowadzenie, a w końcówce tak odjechała, że już nie byliśmy w stanie tego odrobić.

Polakom, na pocieszenie, pozostały dwa spotkania. Z Czarnogórą oraz Iranem. Zwłaszcza z tym pierwszym rywalem, biało-czerwoni będą mogli udowodnić swoją wartość i zakończyć mistrzostwa świata z podniesionym czołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *