Premiery gier wideo – styczeń 2022 r.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, wykupienie Bungie przez Sony, nadchodzący Steam Deck od Valve. Rok 2022 dla branży gier wideo zapowiada się całkiem ekscytująco. Dziś skupimy się na ubiegłym miesiącu. Na jakie świeże tytuły warto zwrócić uwagę?

„God of War” na PC

„God of War” co prawda swoją premierę miał już w 2018 r. na PlayStation 4, jednak trudno obok takiego debiutu przejść obojętnie. Otóż piekło zamarzło, a Sony postanowiło wydać jeden ze swoich najlepszych tytułów ekskluzywnych dla konsol na PC.

Nowe „God of War” prezentuje dojrzałą i osobistą historię, przedstawiając boga wojny jako samotnego ojca. Trzecioosobowa gra akcji, z Kratosem w roli głównej, na komputerach ukazała się 14 styczna. Jest dostępna na Steam, gdzie zyskała 97% pozytywnych opinii od ponad 22 tys. graczy.

„Hitman Trilogy”

„Hitman Trilogy” ukazało się 20 stycznia na PC, PS4, PS5, XOne i XSX. To zbiór trzech gier akcji TPP o płatnym zabójcy, przygotowany przez IO Interactive.

Nowa trylogia (poprzednia ukazała się w 2007 r.) stawia Agenta 47 przed złożonym zadaniem. Odkrywa on bowiem, że jego zleceniodawca został zmanipulowany przez tajemniczą postać, należącą do potężnego ugrupowania Providence. Bohater obiera więc za cel unieszkodliwienie tejże organizacji.

„Pupperazzi”

Przejdźmy teraz do czegoś lżejszego od boga wojny czy płatnego zabijaki. Proszę państwa – pieski. A konkretniej, gra „Pupperazzi”, stworzona przez Sundae Month na PC i XOne.

„Pupperazzi” miało swoją premierę 20 styczna. To niezależna przygodówka z widokiem z pierwszej osoby. Gra polega na zwiedzaniu otwartego świata, zamieszkałego głównie przez czworonogi i robieniu im zdjęć. Produkcja jest mało skomplikowana, jednak niesie za sobą bardzo pozytywne wibracje i może być przyjemną odskocznią od codziennych spraw.

„Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction”

„Extraction” to poboczna część serii „Rainbow Six”, wydana 20 stycznia na PC, PS4, PS5, XOne i XSX. Gra Ubisoftu to FPS w klimacie horroru, nastawiony na rozgrywkę kooperacyjną (do 3 graczy) na zamkniętych mapach. „Extraction” nie oferuje kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza.

Tym razem grupa Rainbow Six musi zmierzyć się z zupełnie innym zagrożeniem – nie terrorystami a pasożytem, zamieniającym ludzi w potwory. Gra jest rozwinięciem wydarzeń specjalnych Outbreak i Containment, które były dostępne w poprzedniej części serii – „Siege”. Umożliwia też wcielenie się w jednego z kilkunastu operatorów z poprzedniczki.

„Not for Broadcast”

Po prawie dwóch latach od debiutu we wczesnym dostępie, „Not for Broadcast” doczekało się oficjalnej premiery – był to 25 stycznia. Gra niezależnego studia NotGames to połączenie przygodówki i symulacji. Gracz wciela się w pracownika stacji telewizyjnej, a jego zadaniem jest nadzorowanie przekazywanych treści.

„Not for Broadcast” jest osadzone w latach 80. XX wieku. Produkcja jest mocno nasycona satyrą o zależnościach między mediami a polityką. W grze znajdziemy ponad 42 godziny FMV (Full Motion Video), co stanowi rekord Guinnessa.

„Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei”

28 stycznia użytkownicy PlayStation 5 doczekali się wydania dwóch najświeższych części serii „Uncharted” na swoją konsolę. „Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei” to stworzony przez Naughty Dog zestaw, składający się z remastera „Uncharted 4: Kres Złodzieja” oraz dodatku „Zaginione Dziedzictwo”.

„Uncharted” to jedna z marek ekskluzywnych dla Sony (aczkolwiek ma zacząć ukazywać się również na PC). Jej głównym bohaterem jest poszukiwacz skarbów Nathan Drake. Produkcje z omawianej serii to przygodówki akcji TPP, zawierające zarówno zagadki logiczne i elementy eksploracyjne, jak i wymiany ognia czy pościgi.

Co czeka nas w przyszłym miesiącu?

Luty, mimo aury za oknami, będzie miesiącem gorącym – przynajmniej dla branży gier wideo. Premiera polskiego „Dying Light 2″ zbliża się wielkimi krokami, gracze PlayStation otrzymają kolejną część „Horizon” o podtytule „Forbidden West”, a fani motoryzacji będą mogli zasiąść za kierownicę wyścigowych maszyn w „GRID Legends”.


Autor: Mikołaj Świdziński

Zdjęcie: Pupperazzi press kit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *