Quest: Walentynki. Pomysły na wspólną roz(g)rywkę we Wrocławiu

Odwiedziliście już wszystkie interesujące restauracje, w kinach nie ma nic ciekawego, a spacer po Ostrowie Tumskim to dla was nuda? Jeszcze nic straconego – Walentynki nie muszą być nudne! We Wrocławiu czekają na was atrakcje, które urozmaicą obchody Święta Zakochanych o wciągającą rozgrywkę lub rywalizację.

Gry na mapie Wrocławia

Gry we Wrocławiu to nie tylko siedziba Techlandu (producenta gier wideo). Znajdziemy tu także różnorodne miejsca, w których będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w rozgrywce. Rywalizacja, współpraca, retro, VR, wyścigi, zagadki – do wyboru, do koloru. Oto przykłady miejsc, w których możecie pograć we dwoje.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Muzeum Gry i Komputery (@gikmepl)

„Gry i Komputery Minionej Ery” mieści się na placu Orląt Lwowskich 20A w budynku Dworca Świebodzkiego. W prawdzie jest to muzeum, ale nie należy bać się tu nudy. Oprócz dużej dawki informacji o retro sprzętach do gier, znajdziemy tu także wystawy interaktywne. Mówiąc krótko – pograć też można. Do dyspozycji zwiedzających oddano ok. 50 konsol, automatów arcade i komputerów, z których najstarszy wyprodukowany został w 1972 r. Po rozgrywce można usiąść i zanurzyć się w archiwalnych magazynach o tematyce technologii i gier wideo.

Godziny otwarcia:
– niedziela (13.02) od 10:00 do 18:00,
– poniedziałek (14.02) od 10:00 do 18:00,
– wtorek (15.02) od 10:00 do 18:00.

Bilety na 1 godz i 45 min (14.02 możliwa jest zniżka z kodem PARA):
– studencki – 23 zł ,
– normalny – 25 zł.

Race Arena

Fani szybkiej jazdy powinni podjechać na ul. T. Kościuszki 117/3U. Właśnie tam znajduje się Race Arena, czyli centrum symulatorów jazdy. Znajdziemy tam podstawowe stanowiska z fotelem rajdowym, kierownicą, trzema pedałami, dźwignią zmiany biegów i ręcznym. Poza nimi, możemy wskoczyć na zaawansowany symulator odwzorowujący drgania samochodu, a nawet połączyć to z użyciem gogli VR. Do ogrania czekają na nas m. in. „Assetto Corsa”, „Dirt Rally 2″ i „Richard Burns Rally”.

Godziny otwarcia:
– niedziela (13.02) od 12:00 do 22:00,
– poniedziałek (14.02) od 15:00 do 21:00,
– wtorek (15.02) od 15:00 do 21:00.

Ceny:
– stanowisko RS, 1 godzina – 49 zł
– stanowisko PRO, 1 godzina – 149 zł
– stanowisko PRO + VR, 1 godzina – 179 zł.

Into VR

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez INTOVR (@intovr.pl)

Into VR mieści się na ul. Kościuszki 34/301, ale właściwie to bez znaczenia. Gogle VR pozwalają przecież przenieść się do świata wirtualnego i znaleźć się gdziekolwiek mamy ochotę. I to dosłownie – za pomocą „Google Earth VR”. Poza zwiedzaniem świata, czekają na nas atrakcje takie jak strzelanie z łuku czy zabawa z wirtualnym zwierzakiem. Dla osób chcących podnieść sobie nieco poprzeczkę, dostępne są także gry akcji i tytuły multiplayer.

Otwarte rezerwacje:
– niedziela (13.02) od 21:00 do 22:00,
– poniedziałek (14.02) od 20:00 do 22:00,
– wtorek (15.02) brak rezerwacji.

Cena:
– 2 stanowiska z możliwością rozgrywki multiplayer, 1 godzina – od 150 zł.

Exit 19

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Exit19.pl (@exit19.pl)

Exit 19 we Wrocławiu posiada dwie lokalizacje. Pokój „Tożsamość” znajdziemy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 19, a „Nekromanta – Rytuał Śmierci” przy ul. P. Włodkowica 21. Wybrane zagadki są przygotowane dla osób początkujących, więc jeśli nigdy nie byliście w escape roomie, nie macie się czego obawiać. Na miejscu czekają na was klimatycznie udekorowane pomieszczenia z licznymi zagadkami oraz wskazówkami do ich rozwiązania. W razie potrzeby możecie w każdej chwili zwrócić się do tzw. mistrza gry o pomoc.

Godziny otwarcia:
– niedziela (13.02) od 9:30 do 22:30,
– poniedziałek (14.02) od 9:30 do 22:30,
– wtorek (15.02) od 9:30 do 22:30.

Ceny (w zależności od godziny i dnia tygodnia):
– pokój „Tożsamość”, 60 min, trudność 2/6 – od 151 zł do 171 zł
– pokój „Nekromanta – Rytuał Śmierci”, 70 min, trudność 3/6 – od 191 zł do 211 zł.

Rozgrywka przy nietuzinkowym drinku

Jeśli wolicie mniej zobowiązującą rozgrywkę, dobrym pomysłem na walentynkowy wieczór może okazać się wyjście do baru z grami. Znajdziemy tam liczne tytuły, odpowiednie dla osób o różnym stopniu zaawansowania, a także niecodzienne drinki.

AR Bar

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AR-Bar Pub (@arbarwroclaw)

AR Bar mieści się na wrocławskim rynku, pod adresem Rynek 5. Znajdziemy tam ponad 300 gier planszowych i karcianych, podzielonych na kategorie. Tutaj naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego obsługa przygotuje dla was ciekawie podane drinki o fantazyjnych nazwach. „Eliksir z Królewskiego Bazyliszka” podany w dużym szkle laboratoryjnym – i od razu możecie poczuć się jak główni bohaterowie w świecie fantasy.

Cybermachina

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @cybermachina

Cybermachina mieści się niedaleko Kampusu Grunwaldzkiego, przy ul. Szczytnickiej 52. To lokal, w którym zagramy nie tylko w gry planszowe i karciane, ale także te dostępne na konsolach. Sprać siebie nawzajem w bijatyce „Mortal Kombat”, podczas kiedy reszta baru przygląda się naszej rozgrywce – czemu nie? Tylko pamiętajcie, że przegrany stawia.

Rywalizacja (lub współpraca) w domowym zaciszu

Obchodzenie święta zakochanych to przecież nie tylko wychodzenie na miasto. Można je spędzić miło we własnym domu. Jeśli chcielibyście pograć ze swoją walentynką, warto zainteresować się przykładowymi grami wideo. Są niedrogie i praktycznie każdy komputer bądź laptop z ostatnich 10 lat da sobie z nimi radę.

Seria „Worms”

Gry z serii „Worms” to proste strategie turowe od firmy Team17. Podczas rozgrywki możemy korzystać z szerokiego arsenału i eliminować robaczki z drużyny przeciwnika. Same zespoły możemy personalizować, a po stworzeniu swojej małej armii mierzyć się w różnorodnych lokacjach, ulegających zniszczeniu.

Seria „Overcooked!”

Obie części „Overcooked!” to humorystyczne gry od Ghost Town Games, zaprojektowane z myślą o współpracy. Możecie wcielić się w nich w zespół kucharzy, którzy stają przed niecodziennymi wyzwaniami. Gra wymaga koordynacji, a etapy posiadają limity czasowe. Spróbujcie mimo tego zachować zimną krew i przygotować jak najwięcej dań.

„Lara Croft and the Guardian of Light”/ „(…) and the Temple of Osiris”

Dwie poboczne gry o Larze Croft – „The Guardian of Light” oraz „The Temple of Osiris” to produkcje akcji od studia Crystal Dynamics. Tytuły podzielone są na etapy, które krok po kroku odsłaniają fabułę danej części. Są to więc trochę bardziej zobowiązujące produkcje i jeśli chcemy poznać całą ich zawartość, czeka nas kilka godzin rozgrywki.

Uniknijcie przykrej niespodzianki

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii – rezerwacji. Pamiętajcie, że możecie nie być jedynymi osobami, które wpadną na ten sam pomysł na randkę. Warto skorzystać z możliwości rezerwacji wybranego miejsca, aby uniknąć przykrej niespodzianki. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na jedną z proponowanych atrakcji, czy znajdziecie dla siebie coś innego – udanych Walentynek!


Autor: Mikołaj Świdziński

Zdjęcie tytułowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *