Razem w czasie pandemii

One World: Together at Home – tak nazywa się jedno z największych wydarzeń tego roku. Koncert jest efektem współpracy Światowej Organizacji Zdrowia, Global Citizen i piosenkarki Lady Gagi. Ma to być wyraz uznania oraz podziękowanie dla wszystkich pracowników opieki zdrowotnej.

Lady Gaga wystąpiła 6 kwietnia, podczas konferencji Światowej Organizacji Zdrowia. Gwiazda, znana już wcześniej ze swojej działalności charytatywnej, ogłosiła wydarzenie, nad którym pracowała razem z WHO i Global Citizen. One World: Together at Home odbędzie się 18 kwietnia. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu, przeprowadzone na taką skalę.

Aby wesprzeć pracowników opieki zdrowotnej, ze swoich domów wystąpią m.in. Billie Eilish, Elton John, Lizzo, Paul McCartney, J Balvin, Kerry Washington, Idris i Sabrina Elab, Stevie Wonder, Kacey Musgraves oraz oczywiście Lady Gaga. W roli prowadzących wystąpią Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon i Stephen Colbert. Relacja z koncertu będzie transmitowana na Facebooku, YouTubie, Instagramie, Tidalu, Twitchu, Yahoo i Twitterze. Wydarzenie ma być darmowe dla wszystkich – Będziemy kontynuować zbieranie funduszy, chcę żebyście wiedzieli… transmisja nie będzie zbiórką. Będziemy zbierać pieniądze, zanim nadawać na żywo, więc kiedy będziemy na żywo, odłóżcie swoje portfele, usiądźcie i cieszcie się koncertem, na który wszyscy zasługujecie. – pisze na Twitterze Lady Gaga.

Dodatkowo na konferencji WHO piosenkarka ogłosiła efekty współpracy z Global Citizen. Razem przeprowadzili 68 rozmów telefonicznych z liderami największych firm świata, podczas których zachęcano ich do dołączenia do listy Corporate Kindness. Dzięki temu, zaledwie w tydzień, udało im się zebrać ponad 35 milionów dolarów. Pieniądze  zostaną przeznaczone przez WHO na środki ochrony dla pracowników służby zdrowia, zestawy do testowania oraz na prace nad szczepionką.

Aby móc pomóc w walce z pandemią, Lady Gaga przesunęła premierę swojej najnowszej płyty. Artystka planowała wydać album Chromatica. 24 marca na swoim profilu na Instagramie Gaga zamieściła wpis, na którym dokładnie wytłumaczyła, dlaczego to robi. 

Autor: Damian Frątczak

Zdjęcia: Instagram

Damian Frątczak

Zajmuję się głównie działem kultury. Kocham filmy, szczególnie horrory (nawet te kiczowate i tanie z 2003), ale także interesuję się muzyką i ogólnie popkulturą. Od dziecka jestem fanem simsów, filmów Guillermo del Toro i twarzy Nicholasa Cage'a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *