Spotkanie z mistrzem horroru

Ostatnia wizyta brytyjskiego pisarza we Wrocławiu mogła być dla niego prawdopodobnie jedną z najważniejszych. Oprócz spotkania z wiernymi fanami oraz seansu adaptacji swojej kultowej książki, Masterton został na stałe połączony z miastem. Był to zdecydowanie bardzo ważny dzień dla każdego fana horroru.

W sobotę 07.08.2021r. w Kinie Nowe Horyzonty odbył się seans filmu Manitou (1978), po którym widzowie mieli możliwość rozmowy z autorem oryginału na temat powieści oraz jego twórczości. Pomimo tego, wydarzenie rozpoczęło się jeszcze poza kinem, a dokładniej; przed Art Hotelem przy wrocławskim rynku.

Równo o 18:00 nastało oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, które było zapoczątkowane odsłonięciem najnowszego, wrocławskiego krasnala. Z wyglądu przypomina on Grahama Mastertona z jedną ze swoich powieści. Rzeźba ta ma symbolizować stałą relację, jaką pisarz posiada z Wrocławiem. Przed odsłonięciem krasnala fani mieli także okazję na krótką rozmowę z Mastertonem oraz zdobycie jego autografu.

 

 

Następnie o 18:30, wszyscy uczestnicy wydarzenia spotkali się na sali kinowej Nowych Horyzontów, gdzie rozpoczął się pokaz filmu Manitou, który jest adaptacją powieści o tym samym tytule. Podczas seansu, na widowni był także Graham Masterton, który powiedział, że dzięki temu mógł sobie odświeżyć wspomnienia z czasów produkcji Manitou.

Film zakończył się około 20:30 i nastała prawdopodobnie najważniejsza część wydarzenia dla fanów – rozmowa z Mastertonem. Po krótkiej serii pytań od prowadzących nastał czas dla widzów. Podczas rozmowy z pisarzem pojawiły się różnorodne pytania odnośnie ogółu jego twórczości. Poruszono wtedy tematy takie jak; produkcja filmu Manitou, relacja erotyzmu z horrorem, wspomnienia z wizyty Mastertona w polskim więzieniu czy historie z poprzednich wizyt autora w Polsce. Podczas rozmowy, na sali była dostępna tłumaczka, więc każdy uczestnik miał szansę na zadanie pytania swojemu idolowi.


Zdjęcia: archiwum prywatne

Autor: Damian Frątczak

Damian Frątczak

Zajmuję się głównie działem kultury. Kocham filmy, szczególnie horrory (nawet te kiczowate i tanie z 2003), ale także interesuję się muzyką i ogólnie popkulturą. Od dziecka jestem fanem simsów, filmów Guillermo del Toro i twarzy Nicholasa Cage'a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *