Świąteczny prezent od Quebonafide – „Teen Kasia”

Ten, kto nadal uważa, że 6 lat temu Deys słusznie został wyrzucony z SB Mafiji, nie zostanie zapewne fanem najnowszego obrazka do Teen Kasia Quebonafide. Na szczęście dla rapera, wśród słuchaczy polskiego rapu coraz mniej zamkniętych głów, a singiel i teledysk spotkały się z odbiorem lepszym, niż cała poprzednia płyta.

Teen Kasia jest powrotem rapera do korzeni. Ciężkich wersów i wkurzonego flow trudno nie skojarzyć z wydaną w 2013 roku Eklektyką. Zapewne stąd tak wielki zachwyt fanów, rozczarowanych nieco radiowym charakterem płyty Romantic Psycho. Tych samych fanów, którym Que sprzedał prztyczka w nos w refrenie. Nawijając, że jest dla nich drugim Mezem, zarzuca im zbytnie przywiązanie do prawdziwego rapu.

Grabowski w końcu nie kryje wcale tego, że chciałby podbić nie tylko Polskę, ale i całą światową scenę. Musi więc eksperymentować i szukać nowych ścieżek, a nie podążać utartymi szlakami tego, co wciąż nazywa się prawdziwym rapem. I chociaż zrobił to już na Romantic Psycho, to właśnie Teen Kasia sprawiła, że pod postami na facebooku wysypały się komentarze o treści polska nie gotowa. I chociaż faktycznie niektórzy Polacy mogą być jeszcze niegotowi na widok umalowanego mężczyzny w spódnicy, to większość słuchaczy przyjęła towarzyszący singlowi klip z wielkim entuzjazmem.

Klip światowej klasy

O samym teledysku warto jeszcze wspomnieć. Que od pewnego czasu podsycał ciekawość spragnionych nowej muzyki słuchaczy za pomocą zdjęć na swoim instagramie. A były to zdjęcia pełne wódki, kart i dymu z papierosów, na których pojawił się nie tylko sam raper, producent FORXST i ukraińscy tatuatorzy, ale i Kukon, Mata, Wojtek Sokół i Michał Wiśniewski (!!). Zagadka częściowo rozwiązała się, kiedy okazało się, że klip, tak jak wspomniane zdjęcia, powstał w Kijowie. Wygląda jednak na to, że na wyjaśnienie obecności pozostałych artystów u boku Que, będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Wyjaśniły się za to niecodzienne stylizacje rapera i towarzyszących mu w teledysku osób. Te skrajnie różne ubrania, makijaże i fryzury, symbolizować mają różne środowiska, w których wychowywał się raper. Jak mówi sam opis teledysku, w środowiskach tych każdy ma swoje miejsce (nawet Michał Wiśniewski).

Jeżeli wieczerza, którą dla swoich lwów szykuje raper, będzie równie sycąca, co przystawka w formie Teen Kasi, to warto jeszcze trochę na nią zaczekać. Miejmy jednak nadzieję, że pojawi się ona szybko. Apetyt, który wzbudził singiel, staje się bowiem z każdym dniem coraz większy.


Autor: Magdalena Skawina

Zdjęcia: YouTube, klatki z teledysku Teen Kasia

Magdalena Skawina

Jeżeli zastanawiasz się, czym się zajmuję, zapewne słucham nowej polskiej rap płyty siedząc na balkonie dusznego wrocławskiego osiedla. Może kiedyś, kiedy dorobię się już na pisaniu o młodych raperach, zbuduję wehikuł, który przeniesie mnie do alternatywnej rzeczywistości. A w niej leżę teraz na plaży i podziwiam niekończące się zachody słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *