Tajemnicza 30 – Adele

Po długiej nieobecności scenicznej i pięcioletniej przerwie wydawniczej Adele powraca z nową płytą. Jak pisze o sobie: „odmieniona nie tylko fizycznie, ale wewnętrznie”. Do kogo kieruje słowa nowego singla: „Go easy on me, baby (potraktuj mnie łagodnie, kochanie)”?

W 2008 roku ukazał się pierwszy album artystki zatytułowany „19”. Kolejne albumy to „21” i „25” wydane w 2011 i 2015 roku. Tytuły nawiązują do wieku artystki, a piosenki opowiadają o relacjach damsko-męskich, które miały ogromny wpływ na jej życie i podejmowane przez nią decyzje, również te związane z karierą. Od maja 2008 do czerwca 2009 Adele odbywała światową trasę koncertową zatytułowaną „An Evening with Adele”. Odwołała amerykańską część trasy, ponieważ chciała poświęcić czas swojemu ówczesnemu chłopakowi. Kiedy album „21”, bardzo dobre oceniany przez krytyków muzycznych, osiągnął międzynarodowy sukces komercyjny, docierając do pierwszego miejsca list najczęściej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, artystka wydała drugi singiel z płyty „Someone Like You”. Napisała go po tym, jak dowiedziała się, że jej były chłopak oświadczył się innej kobiecie. Tym razem Adele powraca z krążkiem „30” jako dojrzała kobieta, a cały przekaz zawarty w tekstach dedykuje swojemu synowi, Angelo.


Duży wpływ na relację Adele z synem w ostatnich latach miał rozwód kobiety z ojcem chłopca, Simonem Koneckim. Artystka i Simon byli parą od 2011 roku. Po pięciu latach wzięli sekretny ślub. Niestety nie przetrwali próby czasu i we wrześniu 2019 roku artystka wniosła o rozwód. W dniu 30. urodzin, 5 maja 2019 roku, gwiazda opublikowała na Instagramie zdjęcie z opisem: „Moja trzydziestka wystawiła mnie na mnóstwo prób, ale pogodziłam się z tym i starałam się z całych sił, żeby się nie poddać. Bez względu na to, jak długo tu jesteśmy, życie potrafi być skomplikowane. Zmieniłam się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż się zmieniam i to jest w porządku. (…) Po raz pierwszy od dekady jestem gotowa żyć pełnią życia i choć raz spojrzeć w górę. Bądź dla siebie miła, jesteśmy tylko ludźmi, idź powoli, odłóż telefon i śmiej się głośno przy każdej okazji. Nauka NAPRAWDĘ prawdziwej miłości do siebie jest najważniejsza, a ja dopiero teraz to zrozumiałam. W końcu nauczę się kochać siebie bardzo mocno”.

Już wtedy fani spekulowali, że jest to zapowiedź kolejnego krążka artystki. Tym razem było jednak inaczej. Choć kolejna relacja z mężczyzną wpłynęła na kobietę znacząco, najważniejsze były uczucia kogoś innego. „Mój syn miał wiele pytań. Naprawdę dobrych, niewinnych pytań, na które po prostu nie mam odpowiedzi, np.: dlaczego nie możecie nadal mieszkać razem?” – wyznała wokalistka. Kobieta przyznaje, że na tym krążku nie ma miejsca na kolejne skupianie się nad mężczyznami. To płyta z którą będą mogły utożsamić się kobiety, szczególnie mamy. Chce zachęcić do pójścia dalej, pokazać siłę.

Adele prze lata poza trudnymi przejściami w miłości, zmagała się najpierw z problemem alkoholowym (album „21” nagrała pod wpływem silnego upojenia alkoholowego), a następnie z depresją. Jej metamorfoza fizyczna, utrata kilogramów, to skutek szukania pomocy w walce z chorobą. Artystka napisała pod jednym z postów na Instagramie: „pomyślałam, że jeśli moje ciało będzie silne i zdrowe, stanę się silniejsza psychicznie i pozbędę się napadów lęku”, i właśnie dlatego zaczęła intensywnie ćwiczyć.

Jak potwierdza wytwórnia „Sony” i sama Adele, album ma ukazać się 19 listopada tego roku. Z tej okazji na budynkach wielu miast m.in. obok Luwru, na Koloseum w Rzymie, na fasadzie Bramy Brandenburskiej w Berlinie, obok bazyliki Sacré-Coeur w Paryżu, na Empire State Building w Nowym Jorku i na jednym z budynków w Warszawie, pojawiła się tajemnicza „30”.

Muzycznie będzie to kolejna dawka akustycznych instrumentów i czystego wokalu bez zbędnych elektronicznych efektów. Wzruszająca i prawdziwa, na co wskazuje pierwszy singiel „Easy On Me”. Fani artystki nie mogą się doczekać.


Autor: Agata Jurewicz

Zdjęcia: Twitter

Agata Jurewicz

Pochodzę z miejscowości położonej przy styku trzech państw Niemiec, Polski i Czech. Od kilku lat mieszkam we Wrocławiu. Jestem zawodowym aktorem musicalowym i serialowym. Moją drugą pasją jest pisanie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi. Szczególnie cenie sobie kreatywność, pracowitość i optymizm, którym sama staram się dzielić. Radość czerpię z podróży, słonecznych dni, muzyki i spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *