To jest festiwal na skalę naszych możliwości

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o uczestniczeniu w festiwalu muzycznym w piżamie, to teraz macie na to okazję. Nastawcie budziki, przygotujcie chłodny napój – pierwszy wirtualny festiwal, PlayOn Festival, zacznie się w piątek o 18:00.

Warner Music wychodzi naprzeciw wszystkim fanom muzycznych wydarzeń i wraz ze Światową Organizacją Zdrowia WHO zamierza połączyć przyjemne z pożytecznym. W dniach 24-26 kwietnia na YouTube emitowane będą koncerty największych gwiazd związanych z Warner Music, a cała kwota uzbierana w trakcie tego wirtualnego wydarzenia zostanie przeznaczona na WHO.

Na streamie ukażą się archiwalne sety z różnych, minionych festiwali. Grupa Portugal. The Man między innymi udostępni nigdy wcześniej nie publikowany koncert z Coachelli 2018. Line-up jest bardzo różnorodny; znajdują się w nim takie gwiazdy jak Ed Sheeran, Cardi B, Coldplay, Gucci Mane, Twenty One Pilots, Lil Uzi Vert, Green Day czy Alt-J.  

Tak, jak każdy realny festiwal muzyczny, ten wirtualny również stworzył swoją linię ubrań. Znajdują się w niej adekwatne do sytuacji luźne dresy i buzy, a także maseczki z nadrukiem “stay home”. Dochód zostanie bezpośrednio przeznaczony na wsparcie WHO. Osoby, dla których ekstrawagancka moda festiwalowastanowiła główną atrakcję festiwali, muszą chyba odłożyć brokat do szafy- przynajmniej do przyszłego lata.  

Dla fanów muzyki format livestreamu nie jest już obcy. W zeszły weekend odbył się największy koncert online w historii; „One World: Together At Home”, organizowany przez Lady Gagę, organizację WHO i Global Citizen. Niektórzy artyści także próbują umilić nam czas (np. Mac Demarco, który transmituje swoje sesje nagraniowe). Poza tym, codziennie o 21:00 Qwest TV, telewizja internetowa założona przez legendę muzyki – Quincy’ego Jonesa, pokazuje wybrany koncert jazzowy.

PlayOn to prawdziwa gratka dla fanów muzyki, a  line-up jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpiskę godzinową występów z pierwszego wirtualnego festiwalu będzie można znaleźć na stronie https://www.playonfest.com/. Transmisje odbędą się na https://www.youtube.com/user/TheWarnerSound.  

 

Aleksandra Simla

Między przesłuchiwaniem staroci (dziennikarstwo muzyczne) a czytaniem Calvino (italianistyka) znajduję czas na pisanie. Zimą dopracowuję przepisy na wege zupy, latem podróżuję, jeśli tylko mogę. I uważam, że spacery są bardzo underrated.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *