Twórcy Dying Light 2 odsłaniają karty. Plan wsparcia po premierze

Oczy branży gier są dzisiaj zwrócone na rodzimy Techland. Dying Light było czymś świeżym i spodobało się szerokiej publiczności. Dwójka zapowiada się jeszcze lepiej.

Dobre, bo polskie i dobre

Dying Light to seria gier akcji z widokiem pierwszoosobowym, stworzona przez polskie studio Techland. Produkcje są osadzone w konwencji survival horroru i prezentują świat opanowany przez zombie. Rozgrywka nastawiona jest na walkę wręcz oraz dynamiczne przemieszczanie się po otwartym świecie za pomocą mechaniki parkour.

Pierwsza część Dying Light zadebiutowała w 2015 r. i była określana „tym lepszym Dead Island”. Oba tytuły mają zbliżone założenia, oba były też produkowane przez Techland. Nowa marka została bardzo dobrze przyjęta przez graczy, o czym może świadczyć 95% pozytywnych recenzji na Steam (z ponad 217 tys. recenzji).

Mocny początek lutego

Dying Light 2 ma ukazać się 4 lutego 2022 r. na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboxach One i SX. Podstawowa wersja gry ma zaoferować ok. 80 godzin fabuły i zadań pobocznych. To wynik ponad dwa razy lepszy od poprzedniczki (na podstawie howlongtobeat.com).

Produkcja przedstawi historię, na której zakończenie będzie miał wpływ sam gracz – podejmując decyzje podczas przechodzenia misji. W Dying Light 2, jak było w przypadku poprzedniej części, będzie można zagrać w kooperacji online do 4 osób. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej.

Na premierze się nie skończy

Techland zdążył już nawet przedstawić graczom plan wsparcia gry po premierze. Dying Light 2 ma być rozwijane jeszcze przez 5 lat od ukazania się na rynku. Twórcy zapowiedzieli zarówno mniejsze dodatki, w formie nowych broni czy przeciwników, jak i dwa większe, zawierające nowe historie. Część dodatkowej zawartości będzie płatna.

Gracze nieczęsto mogą spotkać się z tak otwartą komunikacją ze strony producentów gier, nawet tych największych, pokroju Rockstar Games. Tego, czy lata oczekiwania i przesunięcie daty premiery wyszły Dying Light 2 na dobre, dowiemy się jednak dopiero 4 lutego.


Autor: Mikołaj Świdziński

Zdjęcie: Dying Light 2 press kit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *