Wsparcie i podziękowanie

18 kwietnia odbył się największy koncert online – One World: Together At Home. Był on aktem podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Wzięli w nim udział artyści z całego świata, m.in. USA, Indii czy Wielkiej Brytanii. W Polsce odbyły się podobne wydarzenia, oczywiście na mniejszą skalę, ale ich cel był ten sam.

W ramach wsparcia i dodania otuchy, polscy muzycy w współpracy z Biurem Programu “Niepodległa” nagrali piosenkę – Wszystko będzie dobrze. Utwór miał swoją premierę 3 kwietnia podczas audycji Muzycznej Jedynki. W projekcie wzięli udział m.in. Enej, Feel, Roksana Węgiel, Golec uOrkiestra, Tulia, Wojciech Cugowski, Natalia Kawalec i Halina Mlynkova.

Celem współpracy było stworzenie utworu, który ma poprawić humor wszystkim w czasie pandemii. Ma on przypominać Polakom, że pomimo izolacji, nikt nie jest sam i zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie innych.

Inną akcją tego typu, zorganizowaną w ostatnich dniach, był Koncert dla Bohaterów, transmitowany na żywo w Internecie. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich, za darmo na Player.pl, od 4 kwietnia.Ze względu na panujące aktualnie warunki, każdy wykonawca, który wziął udział w koncercie, przygotował swój występ w własnym domu. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Enej, Viki Gabor, Reni Jusis, Beata Kozidrak, Igor Herbut, Kwiat Jabłoni oraz Marcin Prokop jako prowadzący.

Koncert powstał z inicjatywy Fundacji TVN “Nie jesteś sam” i Player.pl. Projekt ten jest wyrazem wdzięczności i podziękowaniem dla wszystkich pracowników służb medycznych. Dodatkowo, podczas wydarzenia, przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na walkę z pandemią koronawirusa. Zebrane fundusze zostaną przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu dla służb medycznych i ratunkowych.

View this post on Instagram

W sobotę, 4 kwietnia @player.pl, @fundacjatvn oraz Bongo Media Production zorganizowały wyjątkowy #koncertdlabohaterów, w którym wzięło udział 36 polskich artystów. Koncertowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na walkę z trwającą epidemią. Fundacja zgromadziła 4,2 mln złotych, ale zbiórka nadal trwa 🙂❤ Do akcji można dołączyć w następujący sposób: 👉 wziąć udział w zbiórce Fundacji TVN w serwisie Facebook.com; 👉 robiąc przelew BLIK na numer telefonu 509 55 99 66 – przelewu można dokonać w aplikacji banku, z którego korzysta się na co dzień; 👉 wpłacając na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam":10 1140 1010 0000 2581 1800 1077 (MBank); 👉 wpłacając za pośrednictwem strony fundacja.tvn.pl/wplac-online/ 👉 wysyłając SMS o treści: "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT). #koncertdlabohaterów #zbiórka #pomoc #pieniądze #szpital #koronawirus #zdrowie #pomoc

A post shared by TVN24 (@tvn24.pl) on

Damian Frątczak

Damian Frątczak

Zajmuję się głównie działem kultury. Kocham filmy, szczególnie horrory (nawet te kiczowate i tanie z 2003), ale także interesuję się muzyką i ogólnie popkulturą. Od dziecka jestem fanem simsów, filmów Guillermo del Toro i twarzy Nicholasa Cage'a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *