Za moich czasów tego nie było – czyli jak technologia wyprzedza nas samych

Tak brzmi tytuł konferencji naukowej online, organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim wydarzenia będzie wpływ nowych technologii na naszą rzeczywistość. Zespół ekspertów z dziedziny socjologii i prawa wyjaśni nam, jak bardzo realne są prezentowane w popkulturze wizje niedalekiej przyszłości. Konferencję będzie można obejrzeć na Facebooku, w sobotę 24 kwietnia o godzinie 10.oo.

Gdzie kończy się maszyna, a zaczyna człowiek? Czy w przyszłości ludzie będą do czegoś potrzebni, czy może we wszystkim zastąpią nas maszyny? Czy scenariusze serialu Black Mirror mogą się ziścić? – to tylko niektóre z pytań, jakie mają paść podczas sobotniej konferencji. Odpowiadać na nie będą, wyróżnieni w wielu konkursach i mający na koncie wiele nagradzanych publikacji, absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Oto lista zaproszonych gości:

Dr hab. Joanna Wardzała (specjalistka ds. zachowań konsumenckich, autorka wielu wybitnych artykułów naukowych oraz osoba odpowiedzialna za redakcję prac zbiorowych na temat nowych mediów w kontekście marketingowym)

Dr Łukasz Goździaszek (specjalista z zakresu prawa internetu, członek wielu rządowych zespołów eksperckich zajmujących się dziedziną nowych technologii)

Mgr Maria Dymitruk (laureatka konkursu „Polska Cyfrowa 2020+” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, autorka wielu publikacji naukowych na temat sztucznej inteligencji w prawie)

Mgr Damian Klimas (asystent naukowy i doktorant Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego)

Mgr Justyna Ziobrowska (autorka publikacji naukowych z zakresu gospodarki współdzielenia, prawa własności oraz nowoczesnych technologii)

 

Drugą część konferencji zatytułowaną „Czy student może dostać Nobla?” uświetnią swoją obecnością laureaci poprzednich edycji Studenckiego Nobla, występujący w roli prelegentów: Weronika Wojturska oraz Bartłomiej Składanek.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/735206547162932/?post_id=735662987117288&view=permalink 


Autor: Filip Karasiewicz

Zdjęcie: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *