Zabierz tę miłość / Storytel ,,Random”

Storytel to popularna platforma, która pozwala na cyfrowy dostęp do czytania i słuchania wielu tytułów książkowych – i nie tylko. 14.02.2021r. na tej platformie premierę miało słuchowisko ,,Random”, autorstwa Nataszy Parzymies i Alicji Sokół. Od kilku dni o tej historii znów jest bardzo głośno, a to za sprawą piosenki ,,Zabierz tę miłość” Macieja Musiałowskiego i Julii Wieniawy. 

Słuchowisko ,,Random” to opowieść o cyfrowej znajomości. Jantar91 (Julia Wieniawa) i Buka12 (Maciej Musiałowski) poznają się w aplikacji Random, w której rozmówcy dobierani są losowo. Codzienne rozmowy o problemach, pasjach, najskrytszych marzeniach, przerodziły się w niezwykłą znajomość. Historia dostępna jest na platformie storytel, a jej finał obejrzeć można na kanale w serwisie YouTube Nataszy Parzymies. Uważam, że sposób wydania materiału jest niezwykle ciekawy. Poznając historię odbiorca polega na własnej wyobraźni. Osoby i miejsca według każdego z nas mogą wyglądać zupełnie inaczej. Finałowy odcinek to zetknięcie naszych wyobrażeń z rzeczywistym obrazem. Podobnie czują bohaterowie, znający jedynie swoje głosy, gdy cała historia odbywa się przed ekranem urządzenia, a ostatecznie spotykający się na żywo.

Od premiery słuchowiska minął już ponad miesiąc, a ja odkryłam je na nowo za sprawą piosenki ,,Zabierz tę miłość”. Jest ona dla mnie jedną z najpiękniejszych piosenek ostatnich lat. Melodia działa na mnie wręcz hipnotyzująco. W zestawieniu z wokalnym duetem damsko – męskim, to emocjonalna bomba. Tekst mówi o trudnej relacji, o miłości, która rozdziera serca. Czuję to, słysząc każde słowo, które wybrzmiewa w duecie. W pierwszej chwili, po odsłuchaniu utworu, byłam przekonana że to głos Julii Wieniawy (przepełniony niebywałą gamą emocji) jest wyciskaczem łez i gra główne skrzypce w tej muzycznej historii. Jednak po dłuższym czasie, stanowczo stwierdzam, że ten duet dopełnia się idealnie i nikogo nie powinno w nim zabraknąć. Wielki ukłon w stronę Macieja, za stworzenie tekstu i muzyki. Dobór instrumentów w tym przypadku – pianino i instrumenty strunowe z grupy smyków – to miód na uszy słuchacza. Wielkim nietaktem byłoby nie wspomnieć o teledysku. Cudowna całość, wzruszająca, trudna, pięknie ukazana opowieść.

Po czterech dniach od premiery piosenka zajmuje pierwsze miejsce na karcie na czasie w serwisie YouTube. Karta aktualizowana jest co 15 minut – co kwadrans filmy mogą się więc przesuwać w górę lub w dół listy popularności, natomiast „Zabierz tę miłość”, z ponad dwoma milionami odsłon, wciąż króluje na jej podium.


Autor: Agata Jurewicz

Zdjęcie: Facebook

Agata Jurewicz

Pochodzę z miejscowości położonej przy styku trzech państw Niemiec, Polski i Czech. Od kilku lat mieszkam we Wrocławiu. Jestem zawodowym aktorem musicalowym i serialowym. Moją drugą pasją jest pisanie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi. Szczególnie cenie sobie kreatywność, pracowitość i optymizm, którym sama staram się dzielić. Radość czerpię z podróży, słonecznych dni, muzyki i spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *