Zrób to sam, czyli słów kilka o „knitting loom”!

Czy myśleliście o tym, jak zrobić sweter własnymi rękami? Na początku wydaje się to bardzo trudne. Co ciekawe wystarczy włóczka, tutorial na YouTube oraz pewien przyrząd i gotowe. Przyrząd ten to knitting loom. Dowiedzcie się, czym jest i dlaczego jest świetnym wynalazkiem dla początkujących.


CZYM JEST KNITTING LOOM?

Knitting loom to tzw. obręcz dziewiarska. Powstała ona wiele lat temu, ale teraz zyskuje na popularności. Knitting loom posiada wiele rozmiarów oraz kształtów – okrągły, podłużny, symbol nieskończoności.
Budowa obręczy jest prosta. Kawałek plastiku nabity palikami przypominającymi gwoździe.
W zestawie wraz z obręczą znajduje się haczyk podobny do szydełka oraz igła.

CO MOŻNA ZROBIĆ ZA POMOCĄ OBRĘCZY?

W zasadzie wszystko. Swetry, szaliki, czapki, skarpetki, kocyki. Żeby wykonać konkretną rzecz, trzeba dobrać kształt oraz rozmiar knitting loom.

JAK DZIAŁA KNITTING LOOM?

Wystające „gwoździki” oplata się włóczką, a następnie według wzoru lub tutorialu nadaje się kształt. Do używania obręczy nie jest potrzebna żadna umiejętność dziewiarska.
Efekt jest widoczny niemalże natychmiast
, co motywuje do dalszej pracy.

MOJA OPINIA O KNITTING LOOM

Zaczęłam używać knitting loom w marcu tego roku i nadal to robię. Początkowo kupiłam kilka okrągłych obręczy, a następnie kilka podłużnych. Na okrągłych zdołałam zrobić już czapkę, dwa szaliki (kominy) oraz sweter (a przyznam, że umiejętności dziewiarskich nie mam). Wzorowałam się na tutorialach z YouTube.

Serdecznie polecam knitting loom dla początkujących (i nie tylko)! Nie kosztuje wiele, a można stworzyć wyjątkowe rzeczy.


Autor: Aleksandra Desperak
Zdjęcia: archiwum prywatne

Aleksandra Desperak

Zwykła dziewczyna - miłośniczka zwierząt, wegetarianka, z dystansem do siebie. Bezkompromisowa, jeśli chodzi o krzywdę ludzi, zwierząt, przyrody. Ostatnio odkryła w sobie pierwiastek ogrodniczy. Pierwiastek kulinarny odkrywa powoli, ze względu na bezpieczeństwo rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *