„Ziomalski Mixtape” od Żabsona – sztuka nowoczesna w najlepszym wydaniu

Żabson to artysta, który od paru ładnych lat utrzymuje się na samym piedestale polskiej sceny hip-hopowej. Jego niekonwencjonalne podejście do muzyki budzi wiele kontrowersji, ale jednocześnie przyciąga fanów. Swoim nowym, “luźnym”, a jednocześnie wymagającym głębszej analizy “Ziomalskim Mixtapem” ponownie potwierdził swoją nietuzinkowość i wielkość. Co czyni najnowsze wydanie 26-latka z Opoczna wyjątkowym?  

SINGLE 

Przed otrzymaniem całego albumu dostaliśmy aż 8 singli, które w większości przypadków ukazały się jeszcze w tamtym roku. Dosyć istotnym faktem jest to, iż każdy z nich poruszał zupełnie odmienną tematykę. W Młodym Bossie Żabson ukazał nam oblicze buntownika i rewolucjonisty, który nie zgadza się na ograniczający go system. Hood Angel dał obraz sławy i chwały, a raczej jej złych stron. Niezwykle popularny utwór wśród młodzieży oraz hit aplikacji Tik Tok pod tytułem ULALA z gościnnym udziałem BeteoBorucciego oraz Young Leosi towarzyszył większości młodzieży podczas imprez. Bez Emocji i OBOK napawają nadzieją – pierwszy utwór ukazuje, jak trudno podmiotowi lirycznemu znaleźć miłość, na której tak bardzo mu zależy. Drugi jest pełen uczuć, których tak wcześniej brakowało, – w najmniej oczekiwanym momencie artysta odnalazł swoją muzę, która nadała mu nowy, głębszy sens istnienia. 

Wyjątkowość polega na tym, że niezależnie od emocjonalnego stanu, każdy może znaleźć coś, co jest mu potrzebne. Single, dzięki różnorodnej tematyce, dostarczają takich emocji, jakich poszukujemy.  

KREATYWNOŚĆ 

Żabson z każdym kolejnym utworem udowadnia, że nie istnieją dla niego granice. W imię prawdziwości swojej muzyki potrafi posunąć się do wszystkiego. Zarówno podkłady muzyczne, jak i sam styl, w którym 26-letni raper oddaje swoje emocje, są za każdym razem nieco inne. 

WARTOŚCI 

Rapu słucha wielu nastolatków, którzy wciąż szukają swojej życiowej drogi. Żabson nie ukrywa, że lubi dobrą zabawę i czasem nie kończyło się to najlepiej, lecz w ostatecznym rozrachunku nie można mu zarzucić, że wpływa destrukcyjnie na światopogląd słuchaczy. Jego wartości przekazywane w tekstach, choć momentami nieco banalne, są naprawdę budujące i dojrzałe. Jeśli ktoś jest zaznajomiony z jego twórczością, bez problemu zauważy zmiany charakteru na lepsze. Żabson jest idealnym przykładem na to, jak osiągnąć sukces, nie tracąc przy tym godności.  

**** 

Cały album jest do przesłuchania na wszystkich serwisach streamingowych. 

Zdjęcie: Instagram

Autor: Marek Wadas

Marek Wadas

Urodziłem się w roku, gdy w Indiach po raz pierwszy licznik ludności przekroczył miliard. Od najmłodszych lat jestem związany ze Skandynawią i kocham wszystko, co z nią związane. Prócz tego lubuję się w sporcie, historii nowożytnej i kolekcjonowaniu książek. Tutaj skrobię głównie o piłce nożnej, ale również o muzyce, sztuce i o tym, co danego tygodnia pochłonie mą głowę. Skål!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *