Nowe Sławy, czekali ponoć fani – nadchodzi „Z Archiwum X2”

Już od 15 lat grają swoje bą bą bą i jak na razie nie zapowiada się, aby mieli przestać. 2 grudnia Rado Radosny i Astek, czyli Dwa Sławy, odpalili preorder swojego kolejnego krążka. „Z Archiwum X2” ukaże się 21 stycznia, równo tydzień przed jubileuszowym koncertem duetu w łódzkiej Wytwórni. 

Nadchodzący album promują jak na razie dwa single: „BD GRAŁ” i „Nie znasz wad”. Pierwszy ukazał się we wrześniu, drugi w miniony czwartek. Za produkcję obu odpowiada duet The Returners. Są oni również jedynymi producentami całego materiału. „To nasza najbardziej wsobna płyta, wyprodukowana, napisana, nagrana, zaaranżowana, obfotografowana i zobrazowana głównie przez naszą czwórkę, jak za dobrych złych czasów. Radek to brat Jarka, a Returnersi to marka” – czytamy na instagramowym profilu raperów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dwa Sławy (@dwaslawy)

Wersja preorder płyty wzbogacona została o bonusowy krążek „stekbwoy.mp3”. Ucieszy on z pewnością wszystkich przejętych deklaracją Jarka z „X” na „Coś Przerywa” („To mój ostatni beat/Bębny, bassy, prosta pętla/Postawiłem nim X na karierze producenta”); na CDku znajdą się bowiem archiwalne produkcje rapera, które powstały na przestrzeni 5 lat – od 2006 do 2011 roku. „Na końcu beattape’u mały deser z 2020 roku, bo archiwa to nie tylko prehistoria” – podsumowano w opisie dodatkowego krążka. Wśród listy dodatków do preorderu pojawiły się także wlepki.

„Więc pozwól, że będziemy grali swoje bą bą bą”

Zapowiadany przez obiecujące single album trafi w ręce i na słuchawki słuchaczy za niecałe dwa miesiące. Do czasu premiery, poza katowaniem dwóch najnowszych kawałków, warto przypomnieć sobie również poprzednie wydania Dwóch Sławów. Okazja do ich wspólnego wyśpiewania nadarzy się tydzień po premierze płyty, 29 stycznia. Na ten dzień raperzy zaplanowali wyjątkowy, bo jubileuszowy koncert. W klubie Wytwórnia w Łodzi, swoim rodzimym mieście, podsumują 15 lat działalności zespołu, udając się w sentymentalną podróż od pierwszego nielegalu „Dla Sławy”, przez „Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową” i „Dandys Flow”, po zapowiadany dopiero album „Z Archiwum X2”. Ci, którzy nie pojawią się w Łodzi, będą mieli okazję posłuchać duetu na żywo także w innych miastach Polski. Jarek i Radek na swojej facebookowej grupce Pokolenie X2 zapowiedzieli już bowiem kolejną trasę koncertową.

Widząc reakcje słuchaczy po wypuszczeniu „BD GRAŁ” i „Nie znasz wad”, można powiedzieć, że „wszyscy klaszczą, jakby wylądowali”. Choć samolot „Z Archiwum X” linii Dwa Sławy ledwie odbił się od ziemi, to nie ma podstaw do obaw o bezpieczne dotarcie do celu. Piloci tych linii, Rado Radosny i Astek, zaliczają perfekcyjne lądowania już od 15 lat i nic nie wskazuje na to, że tym razem miałoby być inaczej.


Autorka: Magdalena Skawina

Zdjęcie: archiwum prywatne

Magdalena Skawina

Jeżeli zastanawiasz się, czym się zajmuję, zapewne słucham nowej polskiej rap płyty siedząc na balkonie dusznego wrocławskiego osiedla. Może kiedyś, kiedy dorobię się już na pisaniu o młodych raperach, zbuduję wehikuł, który przeniesie mnie do alternatywnej rzeczywistości. A w niej leżę teraz na plaży i podziwiam niekończące się zachody słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *