Pieśń przyszłości #4: BROCKHAMPTON na OWF 2021

Organizatorzy Orange Warsaw Festival jako pierwsi postanowili poinformować, że tegoroczna edycja festiwalu się nie odbędzie. Szybko jednak dostaliśmy wiadomość na pocieszenie – BROCKHAMPTON zagra w Warszawie w przyszłym roku! Czekamy na kolejne ogłoszenia!

Sami o sobie mówią – „pierwszy internetowy boysband”. Skąd ten tytuł? Członkowie grupy poznali się na forum internetowym, zrzeszającym fanów Kanye’go Westa. Tam Kevin Abstract miał wrzucić post z informacją, że poszukuje chętnych do założenia grupy hip-hopowej. Spośród 30 chętnych, wyłoniła się formacja o nazwie AliveSinceForever. W 2013 roku ukazała się debiutancka EP-ka zespołu, który niedługo po tym zmienił nazwę na BROCKHAMPTON i przyjął kilku nowych członków, również pochodzących ze wspomnianego wcześniej forum. W 2016 roku grupa wydała swój debiutancki mixtape All-American Trash, który miał na celu przedstawienie każdego z członków grupy. Na rozgłos nie czekali długo. Szybko po premierze SATURATION, zgromadzili wokół siebie wierne grono słuchaczy, co zupełnie nie dziwi, biorąc pod uwagę poziom, jaki ten album osiągnął. Niewielu artystów potrafi wyrazić taką pewność siebie na swojej pierwszej płycie.

Dla wielu artystów wydawanie dużej ilości materiału w krótkim czasie, nie kończy się dobrze. Brakuje różnorodności, utwory często są niedopracowane i traci się uwagę słuchacza. W przypadku BROCKHAMPTON, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Od czerwca do grudnia 2017 roku zespół wydał trzy albumy, za każdym razem zaskakując nowymi i świeżymi brzmieniami. Jeśli musiałbym wybierać, moim faworytem byłaby trzecia część trylogii, ponieważ jest najbardziej hip-hopowa ze wszystkich. Ale nie zmienia to faktu, że cała seria jest dokonała i zachęcam do jej przesłuchania.

Kiedy wszystko zaczynało się układać, na jaw wyszedł skandal związany z jednym z członków grupy – Ameerem Vannem. Dwie kobiety wystosowały przeciw niemu oskarżenia dotyczące przemocy psychicznej i seksualnej. Ameer zaprzeczył stawianym mu zarzutom i ostatecznie niczego mu nie udowodniono.To jednak nie uchroniło go przed wyrzuceniem z grupy. Wydarzenie  stało się punktem zwrotnym w karierze zespołu. Zmieniła się tematyka utworów, brzmienie nabrało innego tonu, co ukazało czułą stronę każdego z artystów.

Czego więc spodziewać się 5 czerwca? BROCKHAMPTON to energiczna ekipa, grają repertuar z całej dyskografii a ich koncerty zwykle mają ładną oprawę graficzną.. O ile nie mogę nazwać się fanem ostatnio wydanych projektów, to muszę przyznać, że na żywo brzmią równie dobrze, co utwory z serii SATURATION.

Zwariowana ekipa pełna energii, starannie wykonane zwrotki… czego chcieć więcej?

Andrzej Kotkowski
Zdjęcie:
Newonce

BROCKHAMPTON ZAGRA NA ORANGE WARSAW FESTIVAL W SOBOTĘ 5 CZERWCA 2021!

 

 

Andrzej Kotkowski

Słucham albumów od początku do końca. Lubię wymagającą muzykę, ale na parkiecie wyginam się do radiowych hitów. Post-memy to moje dirty pleasure. Pamiętajcie, że w recenzjach zapisuje moje zdanie, ok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *