Pieśń przyszłości #2: Denzel Curry na FEST festival 2020

W czasie, gdy media tradycyjne i elektroniczne zasypują nas informacjami dotyczącymi koronawirusa, warto dla własnego zdrowia psychicznego, popatrzeć, co dobrego czeka nas w niedalekiej przyszłości. Organizatorzy letnich festiwali muzycznych zgodnie twierdzą, że póki co nic nie wskazuje na odwołanie długo wyczekiwanych imprez. Rzućmy zatem okiem na najciekawszych artystów, którzy odwiedzą Polskę za kilka miesięcy.

Wielu raperom młodego pokolenia, zarzuca się powtarzalność i brak własnego stylu, co w dużej mierze wynika z komercjalizacjhip-hopuDenzel Curry od swojego debiutu, należy do grona artystów z własnym, unikatowym brzmieniempozostając przy tym prawdziwym MC z krwi i kości.

 

Pochodzący z Miami raper, zasłynął singlem Ultimate wydanym w 2015 roku.                  
Fala popularności nadeszła latem 2016 rokugdy utwór zaczęto masowo wykorzystywać w memachWiosną tego samego roku, Denzel Curry wydał swój drugi studyjny album Imperial. Dzięki temu zbiegowi okoliczności, znacznie wzrosło zainteresowanie artystą, który dołączył do grona Freshmen Class, czyli najbardziej obiecujących, nowych raperów, wybieranych przez magazyn XXL.
 
 

Koncerty Denzela Curry’ego charakteryzują się ogromną energią i autentycznością w wykonywaniu utworów. Raper nawet będąc niesionym na rękach przez tłum fanów, starannie wykonuje całe zwrotki.  
Mosh pit czy pogojak zwał tak zwał. Szaleństwo tłumu, to nieodłączna część występów Curry’ego i podejrzewam, że nie inaczej będzie na FEST festival w Katowicach. Polscy fani rapu, od kilku lat udowadniają, że stanowią jedną z najlepszych publiczności na świecie. 

 

Ostatnie dwa lata były dla rapera z Miami bardzo owocne. Doskonale przyjęte przez krytyków TA13OO ZUU wyniosły go do grona najlepszych raperów nowej generacji, a na wydanym w tym roku EP UNLOCKED potwierdził swoje zdolności jako klasyczny MC.
Lirycznie, Curry zachowuje pazur i brzmi bardziej agresywnie, niż kiedykolwiek, a warstwa muzyczna albumu w wielu momentach przypomina produkcję Madliba na legendarnym albumie Madvillainy
Całemu projektowi towarzyszy teledysk dostępny w serwisie YouTube.

 

Koncert Denzela Curry’ego, z pewnością będzie jednym z najciekawszych rapowych koncertów w tegorocznym sezonie festiwalowym, dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z jego twórczością. Bilety jednodniowe oraz karnety dostępne są na stronie internetowej FEST festival.
 

Andrzej Kotkowski
Zdjęcie:
Facebook/Denzel Curry

DENZEL CURRY ZAGRA NA FEST FESTIVAL W CZWARTEK 13 SIERPNIA. 

 

 

 

Andrzej Kotkowski

Słucham albumów od początku do końca. Lubię wymagającą muzykę, ale na parkiecie wyginam się do radiowych hitów. Post-memy to moje dirty pleasure. Pamiętajcie, że w recenzjach zapisuje moje zdanie, ok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *