Mundial w piłkę ręczną 2023. Na co stać reprezentację Polski?

W lipcu 2015 roku IHF (Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej) przyznała Polsce i Szwecji organizację mistrzostw świata w piłce ręcznej w 2023 roku. W tamtym czasie polska piłka ręczna stała na bardzo wysokim poziomie, czego uwieńczeniem był brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze oraz 4 miejsce na Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Czy reprezentację Polski w piłkę ręczną stać na podobny sukces?

Lista miast-gospodarzy mistrzostw świata 2023. Źródło: screen z Youtube.

Mundial w piłkę ręczną 2023. Na co stać reprezentację Polski?

Polski handball w ostatnich latach przechodził naprawdę wielką rewolucję. Z „Orłów Wenty” tak naprawdę został tylko Piotr Chrapkowski. Reszta chłopaków to młodzi zawodnicy, którzy dopiero zdobywają doświadczenie na międzynarodowym poziomie, podnosząc swoje kwalifikacje  z turnieju na turniej

Od momentu ogłoszenia, że Polska wraz ze Szwecją będą gospodarzami drugiego co do ważności turnieju w świecie piłki ręcznej, w Polsce rozpoczęła się debata na temat szkolenia. Było pewne, że starsza, utytułowana generacja odejdzie na zasłużoną emeryturę i ktoś ich będzie musiał zastąpić.

Niestety, pomimo wielu prób, pojedynczych akcji, campów, jak na razie nie widać efektów szkolenia wśród reprezentantów, ale można dostrzec duże talenty jak Olejniczak, Sićko czy Pietrasik. To są jednak zawodnicy, którzy nie są na takim poziomie jak Jurecki, Bielecki czy Tkaczyk.

Na pewno powinniśmy liczyć na wsparcie naszej wspaniałej publiczności, która potrafi ponieść każdego. Jeżeli drużyna prowadzona przez Patryka Rombla będzie scalona i uwierzy w sukces, możemy spodziewać się niespodzianki na tych mistrzostwach.

Co będzie rozczarowaniem, a co sukcesem? Uważam, że brak wyjścia z grupy byłby kompromitacją. Ten zespół przez tyle lat był szykowany do tej imprezy, że  gdyby odpadł w tak wczesnej fazie turnieju, byłoby to dużym rozczarowaniem. Sukcesem powinien być dla nas ćwierćfinał i każdy kolejny awans. Jeżeli dotrzemy tak wysoko, naprawdę  wszystko może się zdarzyć.