„American Nightmare” z biletem na WrestleManię!

Fanom wrestlingu styczeń kojarzy się tylko z jednym. Od lat rozpoczynają oni bowiem rok kalendarzowy galą WWE Royal Rumble. Jest to pierwszy przystanek przed WrestleManią. Poznaliśmy już pierwszego zawodnika, który zapewnił sobie walkę o jeden z dwóch głównych tytułów mistrzowskich na „największej ze scen”. 

Jak wygląda Royal Rumble match? 
 
Pojedynek rozpoczyna dwóch zawodników. Co 90 sekund do ringu wkracza kolejny wrestler. By wyeliminować przeciwnika, należy wyrzucić go przez górną linę, a on sam musi dotknąć podłoża dwoma stopami. W sumie udział w walce bierze aż 30 osób. Zwycięzca zgarnia szansę mistrzowskiej walki na WrestleManii. 
 
Wyjątkowa noc 
 
Royal Rumble od zawsze kojarzymy z licznymi powrotami po kontuzjach, niespodziankami oraz fenomenalnymi historiami. Tegoroczna edycja nie była w tym wypadku wyjątkiem. Z numerem 21 do akcji wkroczyła legenda federacji – Booker T. W momencie wejścia do ringu Amerykanin miał 57 lat! 


 
Chwilę później, z numerem 24 zobaczyliśmy wracającego po kontuzji Edga. Ten niestety przetrwał w walce jedynie minutę i cztery sekundy, gdy to został wyeliminowany przez Finna Balora. 
 
Jako przedostatni w kwadratowym pierścieniu zameldował się Logan PaulInfluencer, który od czasu do czasu pojawiał się w WWE, zaprezentował szeroki wachlarz umiejętności. To właśnie jego akcja została okrzyknięta najbardziej widowiskową podczas całego Royal Rumble matchu. 
 
Emocje wywołał jak zwykle numer 30. Los padł na Codyego Rhodesa, którego nie widzieliśmy w akcji od czerwca zeszłego roku, kiedy to na pierwszym Monday Night Raw po gali Hell in a Cell doznał kontuzji. 
 
Trzydziestka okazała się szczęśliwa – „American Nightmare zwyciężył, gwarantując sobie wyjazd na SoFi Stadium w Kaliforni, gdzie to 1 i 2 kwietnia odbędzie się wielkie święto wrestlinguWrestleMania. Jest on pierwszym z dynastii Rhodesów, który wygrał Royal Rumble. We wcześniejszych latach nie udało mu się to jego ojcu – Dustyemu – oraz bratu – Goldustowi. 
 
Ironman 
 
Na słowa uznania zasługuje Gunther. Rozpoczynał on starcie wraz z Sheamusem, jednak mimo to został wyeliminowany jako ostatni. Spędził on tym samym w ringu jedną godzinę, jedenaście minut i czterdzieści sekund. To niecałe pięć minut mniej niż Daniel Bryan w 2018 roku podczas gali Greatest Royal Rumble – z jednym małym zastrzeżeniem. Pojedynek ten był ciut większy niż tradycyjny Royal Rumble match, mianowicie wzięło w nim udział aż 50 zawodników, co jednoznacznie łączy się z wydłużonym czasem walki. 


 
Czy każda historia ma swój „happy end”? 
 
W przeszłości bywało różnie. Finalny sukces na WrestleManii zwycięzcy Royal Rumble odnosili w szesnastu przypadkach (na trzydzieści możliwych). Dwanaście razy opuszczali arenę „na tarczy”, a dwukrotnie nie było im pisane stoczenie pojedynku na największej ze scen. Ostatni okres wydaje się być bardzo ciężkim dla każdego w federacji. Dwa główne tytuły mistrzowskie federacji od ponad sześciuset dni dzierży Roman Reigns. Tribal Chief” sukcesywnie bronił złota podczas poprzednich dwóch edycji WrestleManii, gdzie pokonywał kolejno Edga i Brocka Lesnara. Niesamowicie ciężkie zadanie stoi zatem przed Codym Rhodesem, który niedługo zacznie rywalizację z Reignsem podczas „Road To WrestleMania”. 


 
Wyniki pozostałych walk gali Royal Rumble 2023: 
 
Bray Wyatt pokonał LA Knighta w Mountain Dew Pitch Black matchu. 
 
Bianca Belair (c) pokonała Alexę Bliss w walce o WWE Raw Women’s Championship 
 
Rhea Ripley wygrała 30-osobowy żeński Royal Rumble match o miano pretendentki do kobiecego tytułu na WrestleManii 39 eliminując jako ostatnią Liv Morgan 
 
Roman Reigns (c) (z Paulem Heymanem i Sami Zaynem) pokonał Kevina Owensa w walce o Undisputed WWE Universal Championship


Autor: Patryk Bartłomiejczyk

Zdjęcie: Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *