Darmowe zwiedzanie we Wrocławiu!

Nie samymi barami i nauką student żyje, od czasu do czasu każdy z nas chciałby zaznać trochę kultury i zrobić coś nowego. Wrocław to miasto pełne pięknych zabytków, interesujących muzeów i innych atrakcji. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć za darmo: 

Muzeum Narodowe – w każdą niedzielę w godzinach 10:00-16:00 wejście do muzeum jest bezpłatne. Można tam zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki. 
Muzeum Pana Tadeusza – to niewielkie muzeum, które poświęcone jest życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Wejście jest bezpłatne. 
Hala Targowa – to historyczny budynek, który kryje wiele ciekawych sklepików z różnymi produktami. 
Muzeum Historyczne Miasta Wrocławia – wejście do muzeum jest bezpłatne w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Można tam zobaczyć wiele cennych zabytków związanych z historią miasta. 
Pawilon Czterech Kopuł – mieści się tu Muzeum Sztuki Współczesnej. Kolekcja dzieł obejmuje sztukę polską II poł. XX i XXI wieku. Darmowy wstęp na wystawy stałe w każdy wtorek.  
Muzeum Miejskie Wrocławia – w czwartki wstęp wolny na wystawy stałe w Pałacu Królewskim, Muzeum Militariów, Muzeum Archeologicznym, Muzeum Teatru oraz Muzeum Sztuki Cmentarnej
To tylko kilka propozycji miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu za darmo. W mieście jest wiele innych ciekawych atrakcji, które również nie wymagają opłaty za wstęp. Jakie są wasze propozycje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *